1. SFL: Prleki remizirali s Primorci

Vestnik, 30. 10. 2021
Meteorplast ŠIC bar
Srečanje se je končalo z remijem.

V 1. slovenski futsal ligi so bili odigrani dvoboji 8. kroga. V ljutomerski dvorani ŠIC sta se pomerila domači Meteorplast ŠIC bar in Bronx iz Škofij. Prleško-primorski obračun se je pred 65 gledalci končal brez zmagovalca z izidom 1 : 1 (1 : 0).

Gostitelje je v 4. minuti v vodstvo popeljal Rok Šnofl, gostje pa so izenačili v 31. minuti preko Nika Zajca. Meteorplast ŠIC bar ima po nepopolnem 8. krogu na šestem mestu šest točk, Bronx Škofije pa je deveti s tremi točkami. Po pokalnih obračunih, ki bodo 5. novembra 2021, se prvenstvo nadaljuje 12. novembra 2021.

futsal, meteorplast-šic-bar

Ljutomerčani so po treh zaporednih porazih odločno stopili v dvoboj z željo, da prekinejo negativen niz. Želja po vodstvu se jim je izpolnila že v uvodu tekme, ko je drugi zadetek v prvoligaški konkurenci zabil Rok Šnofl. Gostitelji so bili v prvem polčasu podjetnejši, a jim več ni uspelo premagati vratarja gostov Alena Mordeja. V drugi polčas so Primorci stopili veliko agresivnejše in pritiskali na vratar Andreja Fajfarja. Po vratnici Tilna Cupina in prečniku Jerneja Peroše v 30. minuti so minuto pozneje prišli do izenačenja. Po podaji s kota je bil uspešen realizator gostujoči kapetan Nik Zajc. Do konca dvoboja sta si obe ekipi priigrali priložnosti za zmagoviti zadetek, a se mreži nista več zatresli.

Meteorplast ŠIC bar bo v naslednjem krogu gostoval na Vrhniki, Bronx Škofije pa bo v Kopru gostil Mlinše.