(FOTO) 16. Srebrna žogica Lendave - enajst medalj domačim

Vestnik.si, 15. 11. 2021
Jure Zauneker
Srebrna žogica Lendave.

Badmintonski klub Mladost Lendava je v dvorani Dvojezične srednje šole pripravil že 16. mladinski turnir Srebrna žogica Lendave. 53 tekmovalcev iz slovenskih klubov se je pomerilo v štirih starostnih kategorijah, na koncu pa je slavilo osem zmagovalcev.

Badmintonski klub Mladost Lendava je minulo soboto v dvorani Dvojezične srednje šole pripravil že 16. mladinski turnir Srebrna žogica Lendave. Tekmovanje je sicer zaradi ukrepov in omejitev potekalo v bolj okrnjeni izvedbi v primerjavi s preteklimi leti. Tokrat se je 53 tekmovalcev iz slovenskih klubov pomerilo v štirih starostnih kategorijah, na koncu pa je slavilo osem zmagovalcev.

lendava, badminton, srebrna-žogica-lendave

Domači predstavniki so dobili kar enajst medalj, od tega štiri zlate.

V kategoriji do 11 let je na tretjem mestu končal Sven Pahor, na šestem pa Tian Somi. Za slednjega je bilo to prvo badmintonsko tekmovanje, zato mu gre še posebej čestitati za napeto tekmo s Tinom Prasnicem (BK Karizma Ravne na Koroškem). Odigrala sta tri nize, od tega zadnjega na podaljške, v katerih je Prasnic zmagal z 28 : 26. Na prvo mesto v tej kategoriji se je zavihtel Maks Trampuž (BK Konex Ljubljana), drugi pa je bil Bor Zaletel (BK Bit Ljubljana).

Pri dekletih je brez večjih težav zmagala Naja Horvat, tretje mesto pa sta si razdelili Mia Oletič in Neža Žitek (vse BK Mladost). Srebro je pripadlo Ihani Mustafić (BK Karizma).
Horvatova se je pomerila tudi v starostni kategoriji do 13 let. V polfinalu je bila od nje boljša Maja Mavec (BK Konex). Po slabše odigranem prvem nizu se je Naja zbrala in drugega odigrala bistveno bolje, kar se je odrazilo tudi na izidu, a je bila nato starejša in večja Ljubljančanka pretrd oreh za Horvatovo. V finalu se je Maja Mavec pomerila z Arijaldo Mustafić (BK Karizma), ki je slavila z 21 : 16 in 21 : 5. Tretje mesto si je Naja Horvat razdelila s Saro Večko (BK Karizma).

Pri fantih do 13 let je si je bronasto medaljo priboril domačin Črt Soldat. Iz skupinskega dela se je prebil v glavni del, kjer je nato v boju za finale moral priznati premoč Janu Vrancetu iz ŠD Sele - Vrhe, ki je nato v finalu po velikem boju izgubil z Dinom Mašićem (BK Medvode). Soldat si je tretje mesto razdelil z Maksom Trampužem.

V kategoriji do 15 let je bil najboljši Maks Mattias (BK Bit), ki je v prav tako napetem finalu z 2 : 1 v nizih ugnal Matica Jaklina (BK Konex). Bron sta si razdelila Anže Novak Lešnik (ŠD Sele - Vrhe) in Nejc Kmetič (BK Konex).

V kategoriji do 17 let je lendavski klub pri fantih zastopal Žiga Doler, in to odlično, saj je postal zmagovalec turnirja. V sklepnih bojih je bil boljši od Matevža Štifterja (ŠD Sele - Vrhe) in Gašperja Bastiča (BK Branik Maribor).
Iva Koša je postala zlata tako v starostni kategoriji do 15 kot tudi do 17 let. Na podelitvi v kategoriji do 15 let sta se ji na stopničkah pridružili še Hana Oletič in Kaja Litrop (vse BK Mladost), ki sta si razdelili tretje mesto. Srebrno medaljo si je priborila Izabela Lever (ŠD Sele - Vrhe).