1.SNL: Mura do nove visoke zmage

Vestniksi, 31. 3. 2019

Soboški nogometaši nadaljujejo z učinkovitimi predstavami v 1. slovenski nogometni ligi. Po visoki zmagi proti Krškem (5 : 0) so v 24. krogu pred domačimi gledalci s 3 : 0 (1 : 0) premagali še Aluminij iz Kidričevega, kateremu so zadali že tretji poraz v sezoni. Že v 3. minuti dvoboja med Muro in Aluminijem je gostujoči branilec Alen Krajnc po strelu soboškega igralca Nina Koutra žogo izbil z golove črte, pet minut pozneje pa je na drugi strani igrišča z roba kazenskega prostora poskušal Elvir Maloku, a je dobro posredoval soboški vratar Matko Obradović. Domačini so povedli v 20. minuti, ko je Luka Šušnjara z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Amadej Maroša in premagal vratarja Aluminija Luko Janžekoviča. Odločitev o zmagovalcu je padla na začetku drugega polčasa. Nogometaši Mure so v dobri minuti kar dvakrat matirali Janžekoviča. Najprej je v 54. minuti Luka Bobičanec atraktivno s peto podal do Šušnjare, ki je s pravo bombo povišal na 2 : 0, končni rezultat 3 : 0 pa je v 55. Minuti postavil Kouter, ki je izkoristil lepo podajo Maroše. Vse strele gostov, predvsem nevarna sta bila v zaključku tekme Ilija Martinović in Stanley Amuzie, je uspešno zaustavljal Obradović. V sodnikovem podaljšku je imel priložnost za svoj drugi zadetek na tekmi Maroša, ki se je znašel sam pred Janžekovičem, vendar ustrelil za las mimo vrat. Mura je ima na šestem mestu 32 točk, le dve točki manj od tretjeuvrščenih Domžal. V sredo čaka soboške nogometaše prva polfinalna tekma pokala proti Mariboru v gosteh, v naslednjem, 25. krogu 1. SNL pa v nedeljo gostujejo v Novi Gorici.