2. SNL: Beltinčani zaključili jesen s porazom

Miha Šoštarič, 24. 11. 2019
Jure Zauneker
V 19. krogu, zadnjem v jesenskem delu prvenstva v 2. slovenski nogometni ligi, so igralci beltinske ekipe gostili Kalcer iz Radomelj.

Beltinci Klima Tratnjek – Kalcer Radomlje 0 : 3 (0 : 1)

beltinci, nogomet--2-liga-beltinci-radomlje
Jurij Zauneker

Negovanje 2024

(FOTO) V Negovi spet v znamenju zelišč

Na gradu Negova so tudi letos izvedli tradicionalni zeliščarski dan NEGOVAnJE, kjer se je celotno dogajanje vrtelo okrog zelišč in zeliščarstva. Čez ves dan je potekala zeliščarska tržnica, na kateri so se lahko izmenjevale sadike in semena zelišč, najti je bilo mogoče pripomočke za vzgojo zelišč, izvedeti kaj več o uporabi zelišč za krepitev zdravja, za negovanje dobrega počutja, v kulinariki in negi. S tem namenom so obiskovalci lahko kupili razne čaje, kreme, mazila, soli, tinkture, hidrolate, namaze in še kaj. Iva Hari je izvedla kulinarično delavnico Z zeliščnega vrta na krožnik, Simon Veberič in Suzana Simenčič iz Alchemie Pannonice sta predstavila najpogostejše napake pri uporabi eteričnih olj, Vesna Golob je predstavila zeliščne pripravke za čiščenje kože in presnove, Sanja Lončar je predavala o zeliščnih skrivnostih za hitro polnjenje baterij, Alenka Šoštarič pa o zeliščih za boljše zdravje našega vrta. Za najmlajše je bil na voljo Apolonijin kotiček z interaktivnimi igrami in degustacijo čajnih mešanic. Sonja Jagarinec je za otroke pripravila tudi delavnico, na kateri so posadili zelišča, Družinsko gledališče Kolenc pa je izvedlo predstavo Kekec in Prisank. Obiskovalci so si pod vodstvom lahko ogledali grad in pokusili grajsko juho iz kotla, ki jo je pripravilo Turistično društvo Negova-Spodnji Ivanjci, člani društva so prav tako nastopili kot grajska gospoda.

V 19. krogu, zadnjem v jesenskem delu prvenstva v 2. slovenski nogometni ligi, so igralci beltinske ekipe gostili Kalcer iz Radomelj, ki zaseda visoko tretje mesto na drugoligaški razpredelnici. Gostje so upravičili vlogo favorita in slavili s 3 : 0 (1 : 0). Beltinci Klima Tratnjek bodo prezimili na 12. mestu (19 točk).

Beltinčani so tekmo pričeli brez obrambnega igralca Matea Branilovića, ki je jesenski del predčasno končal zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov. Gostitelji so si prvo resno priložnost priigrali v 5. minuti, a je bil po akciji Marka Maučeca in Maksimiljana Zormana za las prepozen pred vrati gostov Mitja Mauko. Gostje so v vodstvo prišli v 17. minuti, ko je beltinska obramba slabo posredovala, kar je izkoristil Sacha Varga. Domačini so še naprej imeli več žogo v posesti in pretili gostom, ki pa so uspeli zadržati mrežo nedotaknjeno.

Takoj na začetku drugega polčasa, ko še niti vsi gledalci – zbralo se jih je manj kot 200 – niso ponovno zasedli svojih mest, so Radomljani povišali na 2 : 0. Ponovno je bil strelec Varga, kateremu je to bil že trinajsti zadetek v sezoni. Z drugim zadetkom so gostje povsem umirili domačine, ki niso več tako pogosto prihajali do priložnosti, kot je to bilo v prvem polčasu. Radovan Karanović je poskušal z menjavami osvežiti ekipo in priti vsaj do častnega zadetka, vendar je bila gostujoča obramba vedno na pravem mestu. V zaključku dvoboja, na semaforju je pisala 80. minuta, so gostje dosegli še tretji zadetek, pod katerega se je podpisal Žan Nikolić.

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Kuzma, Zorman, Mauko, Hartman, Balažic (Ropoša, 72), Apatič kap., Raduha (Pihler, 83), Maučec, Sočič, Knežević (Mörec, 72). Trener: Radovan Karanović.

Kalcer Radomlje: Lojen, Vrandečič, Trdin (Ahačič, 53), Jazbec, Zabukovnik, Varga, Cerar kap., Pišek, Nikolić (Nuhanović, 84), Marinšek (Stariha Laban, 90), Guček. Trener: Oskar Drobne.