(FOTO) 2. SNL: Beltinci - Drava Ptuj 2 : 3

Vestnik, 22. 8. 2020
Beltinci : Drava

V tretjem krogu 2. slovenske nogometne lige se je v beltinskem športnem parku domača ekipa pomerila s ptujsko Dravo. Nasprotniki so trikrat izkoristili napake "žutih" v obrambi.

V prvem polčasu smo videli kar pet zadetkov, in sicer je že v enajsti sekundi po hitri akciji iz sredine igrišča, iz približno desetih metrov s strelom pod prečko zadel Luka Marič. Sledilo je hitro "izenačenje" v 17.minuti. Po predložku gostov v kazenski prostor je na drugi vratnici Zver želel pobrati žogo, Mörec izbijal, a slabo zadel žogo in jo poslal v prazna vrata. A že čez nekaj minut so se domači veselili drugega zadetka Mariča. Ta je iz leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Mauko zaustavil žogo in ustrelil, kar pa so gostje odbili do Mariča. Ta je lepo sprejel in preigral gostujočo obrambo in s strelom iz šestih metrov zadel še drugič. V 28. minuti je sledilo izenačenje. Kuzma je slabo vračal žogo z glavo proti vratarju, kar je prestregel Marcius in zadel. V zadnji minuti prvega polčasa so nasprotniki povišali rezutat na 2 : 3. Slabo izbijanje "žutih" v obrambi je izkoristil Rogina in z dobrim strelom premagal Zvera. V drugem polčasu so domačini sicer napadali, a niso uspeli prebiti Drave, ki se je uspešno ubranila vseh pritiskov. V 58. minuti je pri domačih igro zapustil Mitja Mauko, v igro pa vstopil Samo Žalik. Minuto kasneje je Ivo Balažic svoje mesto v igri prepustil Luki Sočiču. V 80. minuti je pri domačih igro zapustil Vito Mörec in v igro vstopil Aljoša Šipoš. Zadnjo menjavo so domači opravili v 86.minuti, ko je Luko Mariča je zamenjal Luka Lukač.