2. SNL: Lendavčani slavili na Koroškem, Dravogradu ni pomagal niti nekdanji reprezentant

Vestnik.si, 16. 11. 2019
Aleš Cipot
Vedran Vinko je spet zadel.

Rezultat tekme 18. kroga Koroška Dravograd – Nafta 1903 1 : 3 (1 : 2).

Nafta 1903 je v 18. krogu 2. SNL v gosteh s 3 : 1 ugnala Dravograd. Za Lendavčane je dva zadetka v 44. minuti (iz najstrožje kazni) in 55. minuti dosegel napadalec Jaka Bizjak. Nafto je v 17. minuti v vodstvo popeljal njen kapetan Vedran Vinko, domači so preko Petra Kogelnika rezultat v 32. minuti poravnali na 1 : 1. Srečanje si je v Športnem centru Dravograd ogledalo 200 gledalcev, sodil je sodnik Mihael Antič iz Kopra. Pokazal je šest rumenih kartonov, v vrstah domačih pa je vseh 90 minut odigral nekdanji slovenski nogometni reprezentant Nejc Pečnik.

75486068_2557662904346845_5199873736550907904_o
Nafta 1903/Facebook
Začetna postava Nafte 1903 v Dravogradu

Nafta se je torej po prekmurskem derbiju pobrala z zmago v gosteh. Lendavčani so, kot so zapisali na spletni strani Nogometne zveze Slovenije (NZS), spadali med osmoljence 17. kroga. Nafta je v prekmurskem derbiju z Beltinci vodila že dvema goloma prednosti, a so neposrečene menjave domačega stratega Mariana Sluke preobrnile potek srečanja. Beltinčani so v končnici tekme prišli do izenačenja, lendavska ekipa pa je zapravila priložnost, da se na tretjem mestu lestvice vnovič izenači z Radomljami. Nekaj podobnih spodrsljajev je Lendavčane že v minulih dveh sezonah stalo boljše uvrstitev, podobno pa velja tudi letos, so še pri NZS zapisali v napovedi tekme.

nafta, beltinci
Aleš Cipot
Nafta se je pobrala po slabšem rezultatu z Beltinci.

Nafta 1903 je zdaj na lestvici 2. SNL četrta s 34 točkami. Beltinci bodo v nedeljo doma ob 13.30 gostili Brežice.