2. SNL: Nafta v zaostali tekmi ugnala Krško

Vestnik.si, 5. 12. 2021
Vedran Vinko se je znova vpisal med strelce.

V zaostali tekmi 16. kroga 2. SNL so nogometaši Nafte v Krškem premagali istoimensko ekipo z 2 : 0 z zadetkoma Vinka in Haljete.

Pred samo 50 gledalci na stadionu Matije Gubca v Krškem je odločitev o zmagovalcu padla v drugem polčasu, po prvem je bilo še 0 : 0. Potem pa je kapetan Nafte Vedran Vinko v 66. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko in s tem dosegel svoj skupno enajsti zadetek v prvenstvu in je zdaj sam na tretjem mestu lestvice strelcev. V 68. minuti je za dokončno slavje Lendavčanov zadel še Nermin Haljeta, ki pa si sedaj s skupno 7 zadetki deli sedmo mesto na strelski lestvici.

Nafta ima zdaj 29 točk in je še vedno na četrtem mestu, vendar pa jo le dve točki ločita od tretjega Fužinarja (31), in če zmaga še v zaostali tekmi 17. kroga na Dobu (11. decembra ob 13. uri), se bo povzpela na to tretje mesto. Prenos tekme Roltek Dob - Nafta 1903 bo na spletni strani nzs.si.

Krško - Nafta 1903 0 : 2 (0 : 0)

Stadion Matije Gubca Krško, 50 gledalcev, sodnik: Mateo Tozan (Ankaran).

Strelca: 0 : 1 Vinko (66, 11m), 0 : 2 Haljeta (68).

Rumeni kartoni: Adamić, Stanić; Nemeth.

Nafta 1903: Galoši, Burai (Stare, 83), Haljeta (Magdič, 94), Zana, Novinič (Drk, 90), Kumer, Németh, Rebernik, Florjanc, Korošec, Vinko (Fekete, 90). Trener: Dejan Dončić.

Nermin Haljeta je dosegel drugi zadetek za Nafto v Krškem.