Tomo Köleš, 27. 4. 2019
Nataša Juhnov
Jernej Tkalec je bil tokrat kapetan Beltinčanov.

Pomurska drugoligaša sta spet razočarala svoje navijače. Če Beltinčani brez kar sedmih standardnih igralcev (kartoni, poškodbe) niso imeli veliko možnosti proti favoriziranemu Taboru, je Nafta proti skromnejšim Biljam zapravila dve točki.

V 2. slovenski nogometni ligi so odigrali dvoboje 25. kroga. Lendavska Nafta 1903 se je na domači zelenici z neodločenim rezultatom 1 : 1 (1 : 1) razšla z ekipo Vitanest Bilje, Beltinci pa so doma z 0 : 3 (0 : 1) klonili proti ekipi CherryBox24 Tabor Sežana. Nafta 1903 je na petem mestu s 40 točkami, Beltinci pa so deveti z 28 točkami.

Lendavčani, ki so prvič pred domačimi gledalci nastopili pod vodstvom novega trenerja Mariana Sluke, so znova razočarali. Če jih je Sluka na gostovanju v prejšnjem krogu popeljal do zmage v Brežicah (1 : 0), so tokrat dve točki izgubili proti ekipi, ki se bori za obstanek v ligi. Gostje so povedli v 13. minuti, ko je v polno zadel Tilen Nagode, še pred koncem prvega polčasa, v 43. minuti, pa je izenačil Alen Ploj.

fe9820825f653477b6f7a8b86e46a88a
Tekma med Beltinci in Taborom se je začela in potekala v močnem dežju.

Nafta 1903: Raduha, Pirtovšek,  Bizjak (Cvrtila, 63), Oštrek (Vaš, 63), Ploj, Malešević, Novinič kap., Prahić, Paku, Živko, Vinko.

81667d5acd7f6b554d68af48947318a5
Pred beltinskimi vrati je bilo veliko kritičnih situacij.

Beltinčani so drugouvrščene Sežance pričakali brez Jana Kristla, Nina Bertalaniča, Mitje Mauka in Boruta Lukača, v prvi enajsterici pa so tako mesto dobili mladi vratar Niko Serec ter Rok Kotnik, Žiga Hartman, Rok Ropoša in Samo Žalik, ki so doslej v spomladanskem delu prvenstva dobili zelo malo priložnosti za igranje.

7fea48888c4802f035ce9c2f3aa97e01
Beltinci so se branili na vse kriplje.

Primorci, ki so še vedno v boju za uvrstitev v 1. slovensko nogometno ligo, so upravičili vlogo favorita proti sicer borbenim Beltinčanom, ki so imeli sicer prvi priložnost po strelu Žalika z glavo, za šestnajsto zmago Sežancev v sezoni pa sta zadetke dosegla Dino Stančič v 45. in 49. minuti ter Stefan Stevanović v 80. minuti.

a76b7375f79e59bd667c8235c6d0f295
Jan Hartman je skušal odbiti žogo čim dlje od svojih vrat.

Beltinci: Serec, Kotnik (Zver, 83), Hočevar, J. Hartman, Balažic, Maučec, Ž. Hartman, Ropoša, Raduha, Žalik (Zadravec, 89), Tkalec kap (Legen, 77).

000d4e75eae6a9660620143cc4a5ebed
Tokrat je tekmo v Beltincih zaradi slabega vremena spremljalo le 150 gledalcev, med njimi je bilo tudi precej navijačev Tabora.