2. SNL: Osem golov za šest točk

Vestnik.si, 30. 3. 2019

Lendavčani so doma s 6 : 3 premagali Ankaran, Beltinci v Ljubljani z 2 : 0 Ilirijo.

69e826b46c93e26aee8f6dd26a5ae138

V 2. SNL se je s tekmami 21. kroga pričela zaključna tretjina letošnjega prvenstva. Pred zadnjimi desetimi tekmami je bil v najboljšem položaju Tabor, ki je imel dve točki prednosti pred Radomljami in tri pred Bravom, ki pa je odigral tekmo manj.

70fd0791b813cd7b0f0d133b1b2f5ae2

374c9d56492468ceb32104fd780beae8

So lendavski upi na preboj v Prvo ligo Telekom Slovenije po porazu na Ptuju dokončno splavali po vodi, so se spraševali navijači? Nogometaši Nafte (na fotografijah) so v najstarejšem slovenskem mestu prejeli bolečo zaušnico, ki bi lahko že bila usodna, danes pa so po 22 minutah proti Ankaranu Hrvatini že zaostajali z 0 : 2 in v 63. minuti z 2 : 3. Nato so se očitno zbrali. Ankaran Hrvatini je padel s 6 : 3. Dvakrat je zadel Vinko, po en gol pa so dosegli Cvrtila, Prahić, Ploj in Grabant. Gosti so od 35. minute zaradi rdečega kartona igrali z igralcem manj. Izključen je bil Bordon.

260919b0c034da930a321668f61ceb84

983dd23bed1869aa91f727e8d96898ca
t

40438875a1abd3062b4bad104a88aedd

daa770e19ce01dbd93b4102f46c9c3a4

Tekmo so imeli tudi Beltinčani. Varovanci Zlatka Gaborja so v Šiški ponovili septembrski dosežek, ko so se v dvoboju z Ilirijo razveselili ene od dveh domačih zmag. Ljubljančani so se takrat domov vrnili s petardo v svoji mreži, Beltinci pa so danes v gosteh z 2 : 0 spet ugnali Ilirijo. Zadela sta Raduha v prvem polčasu in Kristl v sodniškem dodatku drugega polčasa. Nafta je na četrtem mestu v 2. SNL s 36 točkami, Beltinci so deveti z 25.