2. SNL: Šokanten prvi polčas v Lendavi

Vestnik.si, 5. 11. 2022
Nafta 1903 in Bilje.

Štirje zadetki, ena vratnica, en rdeči karton ter prepir med trenerjem in gledalci. In vse to v samo enem polčasu. To je rezime tekme 15. kroga 2. SNL v Lendavi. Nafta - Bilje 2 : 2.

Nafta 1903 - Vitanest Bilje 2 : 2 (2 : 2)

Športni park Lendava, 200 gledalcev, sodnik: Uroš Rađević (Maribor).

Strelci: 0 : 1 Susso (12), 0 : 2 Do. Jalinous (15), 1 : 2 Igrec (19), 2 : 2 Novinič (32).

Rumen karton: Drk (Nafta 1903).

Rdeči karton: Zoltan (36) - Nafta 1903.

lendava, nogomet, nafta-1903-bilje

Nafta 1903: Kiss, Papp, Čuček Bezjak (Brkić, 66), Kumer, Szabo, Zoltan, Feher (Pigac, 90), Igrec (Plej, 77), Drk, Novinič kap., Sulejmanović. Trener: Gabor Boer.

Vitanest Bilje: Lipičar kap., Hadžić, Da. Jalinous, Erniša, Štrukelj (Bizjak, 89), Koron (Pori, 80), Slavec, Humar, Do. Jalinous, Susso, Gomizelj. Trener: Dominik Beršnjak.

Nafta in Bilje že tradicionalno v Lendavi igrata razburljivo in napeto srečanje, in tudi tokrat je bilo tako, kljub temu, da so Lendavčani v zadnjih petih krogih zabeležili tri poraze, en remi in eno zmago, Biljenci pa so kar v zadnjih šestih krogih doživeli same poraze.

Nafta je tokrat bila brez kaznovanega Nermina Haljete in še nedavno kapetana Stjepana Oštreka, ki ga trener Gabor Boer sploh ni uvrstil v kader. Oba sta tekmo spremljala le s tribune.

Prvi polčas je postregel z obilico dogajanja. Že v 3. minuti so gostje zatresli vratnico, v 12. minuti pa zadeli mrežo domačih. Z leve strani je podal Jan Štrukelj in našel Bambo Soussa, ta pa je sprožil z desnico in z diagonalnim strelom zadel vratnico, od katere se je žoga odbila v mrežo - 0 : 1. Obstajal je sicer sum, da je bil Susso morda v prepovedanem položaju, vendar v drugi ligi pregleda s tehnologijo VAR  še ni, tako da je zadetek obveljal. To je bil v tem prvenstvu že 13. gol Gambijca, ki ga je Biljam posodila predstavnica italijanske Serie B Pisa. Susso, ki je tudi Beltinčanom nasul tri zadetke, je seveda najboljši strelec 2. SNL.

V 15. minuti je sledil nov šok za gostitelje. Po izgubljeni žogi v sredini je sledil hiter protinapad gostov, ki ga je z natančno merjenim strelom z levico sklenil Nemec Dominik Jalinous - 0 : 2. Nekatere domače gledalce je takšen slab začetek Nafte zelo razburil, zato so glasno izrazili nezadovoljstvo nad trenerjem Boerom.

A njegovi varovanci so hitro znižali izid. In to iz povsem nepričakovane situacije v 19. minuti. Stjepan Igrec je bil že skoraj v popolnem mrtvem kotu na desni strani, a je vseeno poskusil s strelom, žoga pa se je od vratarja Jureta Lipičarja odbila v mrežo - 1 : 2.

V 32. minuti so Lendavčani prišli do izenačenja. Po kratki podaji iz kota je z desne strani predložek pred vrata poslal Barnabas Feher, izkušeni kapetan Mitja Novinič pa je z diagonalnim strelom z glavo pospravil žogo v daljši kot vrat - 2 : 2.

Reakcija po golu gostiteljev pa je bila na stadionu spet popolnoma nepričakovana. Boer se je obrnil proti gledalcem na tribuni, ki so ga do takrat kritizirali, in jim namenil nekaj psovk, oni pa mu niso ostali dolžni.

Vendar se je to razburjenje hitro obrnilo v drugo smer, ko je v 36. minuti rdeči karton upravičeno prejel David Zoltan, ki je kot zadnji mož obrambe z vlečenjem za dres zaustavil Daniela Jalinousa. Nafta je tako morala nadaljevati samo z desetimi igralci. Je pa treba dodati, da bi moral sodnik Uroš Rađević, če bi se držal svojega kriterija, pokazati rumeni karton tudi Štruklju, ko je ta brcnil žogo v mrežo že po jasno označenem prepovedanem položaju. Pa tega ni storil.

V drugem polčasu se številčna premoč Biljencev, ki so se preveč zanašali samo na hitrost dolgonogega Gambijca, ni poznala. Nafta se ni povlekla v obrambo, ampak je nadaljevala s svojim stilom igre in bila celo bolj nevarna za vrata. V 56. minuti je dober strel sprožil Bence Szabo, po katerem je žoga odvihrala za malenkost mimo stičišča vratnice in prečnika. V 70. minuti pa so domači zapravili veliko priložnost za tretji gol.

Sprva je Bilje izvedlo lepo hitro kombinacijo, ki jo je po podaji Daniela Jalinousa s strelom z glavo mimo vrat sklenil Štrukelj. V nasprotnem napadu je Dragan Brkić preigral branilca gostov in sprožil iz bližine, a se je z izvrstno obrambo izkazal Lipičar, odbito žogo pa je Szabo poslal prek vrat.

V 88. minuti je Szabo izvedel prosti strel, Feher pa je iz bližine z glavo streljal čez vrata. Lendavčani so tako dvoboj končali z mešanimi občutki. Kljub zaostanku in igralcu manj so iztržili remi, a bi lahko dosegli še kaj več. Tako so doma spet oddali dve točki nasprotniku in zato ostajajo na petem mestu lestvice (25 točk). Tudi Biljenci so bili po srečanju le delno zadovoljni. Prekinili so niz porazov in osvojili točko, vendar pa niso znali vnovčiti številčne premoči in so tako še vedno na desetem mestu (17 točk).

Sta pa v derbiju tega kroga uslugo zasledovalcem naredila Aluminij (33) in Krka (28), ki sta odigrala le 0 : 0, tako da ju zdaj na vrhu lahko preskočita Rogaška (31) in Ilirija (26). Nafta bo v naslednjem krogu spet igrala doma. Gostila bo ajdovsko Primorje (13).