(2. SNL) Tekma preobratov pripadla gostom

Miha Šoštarič, 21. 8. 2022
ND Beltinci in Bilje.

Po odličnem startu v novo sezono so nogometaši Beltincev Klime Tratnjek doživeli hladen tuš.

V 4. krogu 2. slovenske nogometne lige so na domačem igrišču, kjer jih je bodrilo več kot 500 gledalcev, z 2 : 4 (0 : 1) klonili proti ekipi Vitanest Bilje. Beltinčani tako ostajajo pri sedmih točkah in trenutno zasedajo četrto mesto.
Gostitelji so dvoboj pričeli podjetno, a so si prvo resnejšo priložnost ustvarili gostje, ko je Gambijec Bamba Susso v 8. minuti zatresel vratnico. Prav Susso je v 18. minuti izkoristil zmedo v beltinski obrambi in svojo ekipo popeljal v vodstvo. Gostitelji so do konca prvega dela igre pritiskali na vrata gostov, vendar do spremembe izida ni prišlo.
Podjetna igra se je Prekmurcem obrestovala v prvi polovici drugega polčasa. Najprej je v 55. minuti uspešno realiziral enajstmetrovko Gal Grobelnik, devet minut pozneje pa je za vodstvo domačinov poskrbel Adis Emruli. Goste preobrat ni zmedel. V zadnjih 20. minutah dvoboja so izkoristili vsako napako v domačih vrstah in s tremi zadetki prišli do tretje zmage v sezoni. Prednjačil je Susso, ki je še dvakrat premagal Zvera, pod en zadetek pa se je podpisal nekdanji mladinec soboške Mure Rok Erniša.

beltinci, nogomet, nd-beltinci, bilje

Beltinci Klima Tratnjek – Vitanest Bilje 2 : 4 (0 : 1)
Športni park Beltinci, 550 gledalcev, sodnik: Denis Halilović (Celje). Strelci: 0 : 1 Susso (18), 1 : 1 Grobelnik (55 – 11 m), 2 : 1 Emruli (64), 2 : 2 Erniša (73), 2 : 3 Susso (78), 2 : 4 Susso (94). Rumeni kartoni: Pihler, Ščernjavič, Emruli, Zorman; Daw. Jalinous, Žejen. Igralec tekme: Bamba Susso (Vitanest Bilje).
Beltinci Klima Tratnjek: Zver kap., Kaučič (Rantaša, 46), Ptiček, Žaler, Ščernjavič, Sočič, Pihler, Zorman (Kralj, 71), Kosi (Mörec, 67), Emruli, Grobelnik (Baligač, 86). Trener: Damjan Gajser.
Vitanest Bilje: Lipičar, Hadžić, Budić, Erniša, Žejen, Dar. Jalinous, Doplihar kap. (Kladar, 71), Slavec, Daw. Jalinous, Susso, Pori (Brešan, 66, Gomizelj, 85). Trener: Dominik Beršnjak.