3. SNL vzhod: Blamaža Ljutomerčanov

Miha Šoštarič, 16. 10. 2019
Miha Šoštarič
Avto Rajh Ljutomer - Dravinja 2 : 8.

Odrančani znova reševali čast Pomurcev. Tudi legendi jugoslovanskega nogometa ni uspelo prekiniti niza porazov Veržeja

Že dva pomurska nogometna tretjeligaša sta bila primorana zamenjati trenerja. Borisa Janžekoviča je v 5. krogu na klopi Radgone nasledil predsednik tega kluba Benjamin Krajnc, Slobodana Djurića pa je minulo soboto, ko je bil na sporedu 8. krog, na trenerskem mestu zamenjal Milko Djurovski. Nobenemu pa doslej ni uspelo zaustaviti niza porazov. Krajnc je imel priložnost že na štirih tekmah, nazadnje je Radgona z 0 : 2 (0 : 1) klonila v Zrečah, nekdanji odlični napadalec beograjskih Crvene zvezde in Partizana, legenda jugoslovanskega nogometa, pa je prvič ekipo vodil v Prevaljah proti Korotanu, kjer je Veržej doživel poraz z 0 : 4 (0 : 2). Veržejci so tako izgubili sedmič zapored.

nogomet, 3

V 8. krogu 3. slovenske nogometne lige vzhod so si blamažo privoščili igralci ekipe Avto Rajh Ljutomer. Na domačem igrišču so jih kar z 8 : 2 (4 : 0) premagali nogometaši Dravinje iz Slovenskih Konjic. Pri rezultatu 0 : 5 je prvi zadetek za Ljutomerčane s prostega strela zabil Andrej Lotrič (56), drugi zadetek pa je domačim poklonil gostujoči vratar Gregor Fink, ki je z nespretnim posredovanjem v 84. minuti poskrbel za končni rezultat 2 : 8. Ljutomerska ekipa je od 38. minute nastopila brez izključenega Primoža Paniča. Velja omeniti, da so Ljutomerčani nastopili v oslabljeni zasedbi, saj je manjkalo kar pet članov prve enajsterice. Manjkali so poškodovani Tilen Nemec, Filip Vinter (kartoni) ter iz različnih razlogov odsotni Primož Munda, Mario Skuhala in Gašper Semenič.

nogomet, 3

nogomet, 3

Edino zmago izmed pomurskih ekip so zabeležili Odrančani. Na gostovanju so s 3 : 2 (0 : 1) premagali Videm pri Ptuju. Za peto zmago v sezoni so zadeli Marcel Horvat (65), Aleš Kalamar (73) in David Vinkovič (87).

Ostala izida 8. kroga: Šampčion – Podvinci 3 : 2 (1 : 1), Šmartno 1928 – Kety Emmi Bistrica 5 : 3 (2 : 1).

Pari 9. kroga: Veržej – Šampion, Radgona – Šmartno 1928, Odranci – Zreče, Kety Emmi Bistrica – Korotan Prevalje (vse v soboto ob 15. uri), Videm pri Ptuju – Dravinja (v nedeljo ob 10.30 uri), Podvinci – Avto Rajh Ljutomer (v nedeljo ob 15. uri).