(FOTO) 3. SNL vzhod: Ljutomerčanom uspel preobrat

Miha Šoštarič, 2. 9. 2019
V Ljutomeru je gostovalo Šmartno 1928.

Visoka poraza Veržeja in Radgone, gladka zmaga Odrancev.

Z dvoboji 2. kroga se je nadaljevalo prvenstvo v 3. slovenski nogometni ligi vzhod. Tokrat smo podrobno spremljali dvoboj v Ljutomeru, kjer je gostovalo Šmartno 1928. Ljutomerčani, ki so po vodstvu z 2 : 1 nesrečno izgubili v 1. krogu v Zrečah (2 : 3), so zapretili že v 10. minuti, ko je Mario Skuhala prestregel žogo na polovici gostov, sam krenil proti vratarju Damirju Mušiču, vendar je žogi pot v mrežo preprečila vratnica. Prvi so se na tekmi veselili Šmarčani. Tekla je 12. minuta, ko je z glavo domačega vratarja Benjamina Grubića premagal Matjaž Trop. Gostje so že minuto pozneje preko Fatlinda Vezeja imeli priložnost za povišanje
vodstva, a se je tokrat izkazal Grubić. V 44. minuti so gostje dosegli še svoj drugi zadetek. Uspešen je bil Jordan Korošec.

ljutomet, nogomet, tretja-liga, ljutomer-šmartno

Na začetku drugega polčasa (50. minuta) je Trop že premagal Grubića, vendar je žogi pot v mrežo v zadnjem trenutku preprečil Matej Virag. Domači trener Boštjan Zemljič je v 51. minuti opravil kar tri menjave. V igro so prišli Primož Munda, Primož Panič in Dejan Kociper, Ljutomerčani pa so zaigrali veliko bolje. Pričeli so pritiskati na vrata Šmarčanov in v izdihljajih tekme prišli do dveh zadetkov ter prve točke v novi sezoni. Najprej je v 82. minuti po podaji Luke Nemca iz kota zadel Nino Bertalanič, pet minut pozneje pa je rezervist Miha Rakovec, ki je v igro prišel v 75. minuti, izkoristil napako v obrambi gostov in rezultat izenačil. V izdihljajih dvoboja je imel Skuhala priložnost za zmago, vendar je po njegovem strelu žoga za las zletela mimo vrat. Gostje so dvoboj končali z igralcem manj na zelenici, saj je bil zaradi dveh rumenih kartonov v 92. minuti izključen Denis Halilović.

Izmed ostalih pomurskih tretjeligašev je v tem krogu zmago slavila le zasedba Odrancev, ki je doma s 3 : 0 (2 : 0) premagala Kety Emmi iz Slovenske Bistrice. Nogometaši Veržeja so visoko z 0 : 8 (0 : 6) izgubili v Slovenskih Konjicah proti Dravinji, Radgona pa kar z 0 : 12 (0 : 5) v Celju proti Šampionu.
V naslednjem krogu bo v soboto Radgona v pomurskem obračunu gostila Odrance, Veržej se bo na domačem igrišču pomeril s Podvinci, Avto Rajh Ljutomer pa odhaja na Prevalje h Korotanu.