3. SNL vzhod: Veržejci presenetili Odrančane

Miha Šoštarič, 25. 8. 2019
Miha Šoštarič
Obračun med Veržejem in Odranci so dobili Prleki.

Avto Rajh Ljutomer in Radgona pričela prvenstvo s porazoma.

Ta konec tedna je na sporedu uvodni krog novoustanovljenega tekmovanja v 3. slovenski nogometni ligi vzhod, ki združuje dvanajst moštev. V tretjeligaški konkurenci v tej sezoni pomurski nogomet zastopajo štirje klubi, že v 1. krogu pa je bil na sporedu pomurski obračun med Veržejem in Odranci, ki so ga nekoliko presenetljivo, a povsem zasluženo s 3 : 1 (2 : 0) dobili Prleki.

veržej, odranci, 1.-krog, 3

Pomurski obračun je v Veržej privabil manj kot 200 ljubiteljev okroglega usnja, ki so že v četrti minuti videli najstrožjo kazen za Odrančane. Njihov napadalec Adis Emruli je v priložnosti za zadetek nastreljal domačega branilca Tadeja Gjergjeka v roko. Glavni sodnik Denis Halilović je pokazal na belo črto. Veržejski vratar Alen Buzeti je prebral namero Mitje Žerdina in ohranil mrežo nedotaknjeno. Hitro je sledila kazen. Aleksander Nedižavec je z odlično podajo našel Karla Šalamuna, ki je v 14. minuti zadel za 1 : 0. Za potezo tekme je poskrbel Andrej Fanedl, ki je v 27. minuti odlično izvedel prosti strel z dobrih 20 metrov in povišal vodstvo na 2 : 0.

Na začetku drugega polčasa, na semaforju je tekla 53. minuta, so z roko v kazenskem prostoru igrali Odrančani (Mihael Suhač), enajstmetrovko pa je v zadetek spremenil Aleksander Nedižavec. Gostje so po visokem zaostanku vse sile usmerili v napad, a preko Patrika Horvata v 74. minuti dosegli le častni zadetek.

Veržej: Buzeti, Toth kap., Horvat, Magdič, Fanedl, Šalamun (Berden, 59), Lovenjak (Hozjan, 71), Hanžel, Gjergjek, Nedižavec (Žvikart, 77), Madon. Trener: Slobodan Djurić.

Odranci: Šaruga, Kalamar kap., Hartman, M. Horvat, Emruli (Vinkovič, 46), Žerdin (P. Horvat, 57), Meznarič, Šinkec (Kociper, 33), Vok, Čuk, Suhač. Trener: Franc Cifer.

Ostala pomurska predstavnika v 3. slovenski nogometni ligi vzhod sta v 1. krogu izgubila v gosteh. Avto Rajh Ljutomer je z 2 : 3 (0 : 0), kljub temu da je sedem minut pred koncem dvoboja z zadetkoma Alena Brumna in Jožeka Cenerja vodil z 2 : 1, izgubil v Zrečah, Radgona pa je kar z 0 : 5 (0 : 1) klonila v Slovenski Bistrici.

V naslednjem krogu bodo v soboto Odranci gostili Kety Emmi Bistrica, Avto Rajh Ljutomer se bo na domačem igrišču pomeril s Šmartnim 1928, Veržej bo gostoval v Slovenskih Konjicah pri Dravinji, Radgona pa se bo v nedeljo v Celju pomerila s Šampionom.