Atletika: Jože Lapoši državni prvak na 10.000 metrov

Vestnik.si, 27. 4. 2022
Majda Koren
Pia Wolf je podprvakinja v teku na 2000 metrov.

Na državnem prvenstvu v dolgih tekih v Radovljici so uspešno nastopili tudi trije predstavniki Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote.

Na 10.000 metrov dolgi progi je med mlajšimi člani zmagal Jože Lapoši (33:44.67), doma s Tišine, in tako po dolgih letih v Pomurje zopet prinesel naslov državnega prvaka v tej disciplini.

Na 2000 metrov dolgi progi si je med pionirkami U14 srebrno medaljo pritekla Pia Wolf iz Korovec (7:21.54), Leona Zajmi iz Bogojine je bila sedma. Bronasto medaljo je prejela Katarina Tikvič iz Pomurskega atletskega kluba Goričko (7:31.69).

atletika, atletski-klub-pomurje, radovljica, državno-prvenstvo
Majda Koren
Jože Lapoši je državni prvak med mlajšimi člani v teku na 10 kilometrov.

Isti dan sta potekala tudi atletski miting Radovljica 2022 in memorial Marjane Lužar. Tudi na tem tekmovanju so se izkazale mlade atletinje Pomurja. Klara Janža je med pionirkami U16 zmagala na teku na 100 in 300 metrov med pionirkami, Lana Poredoš pa je bila druga na teku na 200 metrov med mlajšimi mladinkami. Pri pionirkah U16 je Lara Sreš zasedla četrto mesto v metu krogle. Četrti sta bili tudi Gaja Kerčmar na teku na 200 metrov med mlajšimi mladinkami (s tem da je še pionirka U16) in Lana Poredoš na teku na 100 metrov med starejšimi mladinkami (s tem da je še mlajša mladinka).