Atletski mitingi: Rekord Natalije Pavlinjek

Vestnik.si, 22. 7. 2021
Andrej Brinar
Natalija Pavlinjek v akciji.

Na mitingih v Novem mestu in Gradcu je članica Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote dosegla odlične rezultate.

V Novem mestu je potekal 32. mednarodni atletski miting, ki je štel tudi za veliko nagrado Telekoma Slovenije. Na tekmovanju so se pomerili atleti in atletinje iz Slovenije (25 klubov in društev), BiH, Hrvaške, Cipra, Češke, Italije, Madžarske, Poljske, Srbije, Slovaške, Etiopije in Kenije. V močni mednarodni konkurenci so uspešno tekmovali predstavniki Atletskega kluba Pomurje. Najvišjo uvrstitev je dosegla Natalija Pavlinjek, ki je v teku na 100 metrov z ovirami zasedla 3. mesto (16.23) in dobila bronasto medaljo.

20210714_184810
Uspešni atleti in atletinje Pomurja na mitingih.

Zelo dobro 6. mesto je v močni konkurenci na 1500 metrov (4:38,40) dosegla Urška Martinec. Med članicami je v teku na 200 metrov Natalija Pavlinjek zasedla 14., Zala Janža pa 17. mesto. Uspešno so na mitingu tekmovali tudi pionirke in pionirji. Najvišje, 7. mesto je z osebnim rekordom na 600 metrov (1:44,92) dosegla Lara Horvat, Klara Janža je bila na isti razdalji dvanajsta. V teku na 60 metrov je tekmovala Lea Hampo in se uvrstila na 14. mesto. Z novim osebnim rekordom na 600 metrov (1:38,90) je Tvit Trajbarič zasedel 8. mesto.

atletika, atletski-klub-pomurje, miting, natalija, pavlinjek

Že čez nekaj dni je Natalija Pavlinjek uspešno nastopila tudi na mednarodnem atletskem mitingu Avstrija TOP 4 v Gradcu. V močni mednarodni konkurenci je v šprintu na 100 metrov z ovirami s časom 15.87 že v kvalifikacijah postavila osebni, klubski in pomurski rekord. V finalnem teku je z nekoliko preveč pomoči vetra tekla še hitreje od novega rekorda, 15.82, in se uvrstila na končno 6. mesto. Zelo dobro je tekmovala tudi v teku na 200 metrov. Kljub močnemu vetru, ki jo je oviral v prvih stotih metrih, in utrujenosti po dveh štartih na ovirah (v dveh urah je bila trikrat na štartu) je samo za 25 stotink zaostala za letošnjim osebnim rekordom 26.81.