(FOTO) Beltinčani do točke z Novomeščani

Vestnik.si, 4. 10. 2021
Beltinci klima Tratnjek in Krka.

Dvoboj zaznamovali poškodbi Mörca in Balažica

Za dvoboj 10. kroga druge lige se je na klop beltinske ekipe vrnil Damjan Gajser, ki je zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov dvoboj v Novi Gorici spremljal s tribune, na zelenico pa Marko Maučec, ki je prav tako proti Novogoričanom pavziral zaradi kartonov. Gostje, ki so v Beltince pripotovali z novim trenerjem, nekdanjim igralcem splitskega Hajduka Marijem Carevićem, so želeli prekiniti niz treh zaporednih porazov, kar jim je tudi uspelo, saj se je dvoboj v beltinskem športnem parku končal brez zmagovalca z izidom 1 : 1 (0 : 1).

beltinc, nogomet, beltinci-klima-tratnjek, krka

Iz prvega polčasa velja omeniti, da so ob vodilnem zadetku Krke v 12. minuti iz enajstmetrovke, ki jo je uspešno realiziral Marko Huč, domačini preko Aljaža Antolina zadeli okvir vrat, žal pa sta predčasno morala igrišče zaradi poškodbe zapustiti Vito Mörec in Ivo Balažic. Kako dolgo bosta odsotna z zelenic, bo znano po dodatnih pregledih v tem tednu, obeti pa niso dobri in napovedujejo daljšo odsotnost.

Gajser je bil tako prisiljen opraviti nekaj menjav, kar pa se mu je obrestovalo. Beltinčani so namreč do izenačenja prišli v 66. minuti, ko je akcijo »rezervistov« Chrisa Cenerja in Luke Mariča slednji zaključil z zadetkom. Moštvo iz Beltincev, ki ga sedaj čakata dve zaporedni gostovanji (Rogaška, Krško), je tako tretjič zapored osvojilo točko, s čimer je zadržalo stik s sredino razpredelnice.

Beltinci Klima Tratnjek – Krka 1 : 1 (0 : 1)

Športni park Beltinci, 300 gledalcev, sodnik: Nejc Gergič (Maribor). Strelca: 0 : 1 Huč (12, 11m), 1 : 1 Marič (66). Rumeni kartoni: Raduha, Sočič; Bedek, Đapo, Huč, Razum.

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Grobelnik (Hari, 77), Antolin (Pihler, 61), Balažic (Rantaša, 46), Džumhur (Cener, 61), Raduha kap., Sočič, Maučec, Zeljković, Mörec (Marič, 38), Žaler. Trener: Damjan Gajser.

Krka: Razum, Bedek, Koritnik, Kalpachki (Schubert, 84), Dušak kap., Stevanović (Vrandečič, 60), Đapo, Lipec, Zakrajšek, Huč (Kastrevec, 70), Pranjić. Trener: Mario Carević.

2.-snl beltinci-klima-tratnjek krka 1-:-1 10.-krog