Beltinčani zmagali v Velenju z goloma Grobelnika

Vestnik.si, 16. 8. 2021
Niko Časar
Beltinčani so strnili vrste in po dveh remijih dosegli prvo zmago.

V 3. krogu 2. SNL so beltinski nogometaši gostovali pri velenjskem Rudarju, ki je prikovan na dno lestvice. Za "žute" se je dobro začelo in odlično končalo.

Beltinčani so namreč na stadionu Ob jezeru slavili z 2 : 1. Oba gola za goste je dosegel Gal Grobelnik, ki je bil uspešen že v prvi minuti, končni izid 1 : 2 pa je postavil v 43. minuti. Vmes je v 37. minuti za Rudar izenačil Gašper Jovan, še pred tem pa se je poškodoval beltinski vratar Domen Zver, ki ga je zamenjal Dušan Gyergyek. Do konca drugega dela se rezultat več ni spremenil.

Beltinci Klima Tratnjek so tako s skupno 5 točkami skočili na 6. mesto (Nafta s 4 točkami je na 7. mestu), v naslednjem krogu pa bodo gostili vodilni Triglav iz Kranja (9 točk). Beltinčani so v Velenju nastopili v postavi: Zver (Gyergyek, 28), Cener (Klobasa, 46), Marič, Grobelnik (Hari, 62), Džumhur (Balažic, 62), Raduha kap., Sočič, Maučec, Zeljković, Mörec, Kaučič. Trener: Damjan Gajser.