Beltinci do točke, Nafta visoko zmagala

Vestnik, 19. 9. 2021
ND Beltinci Ilirija 1911

V 8. krogu 2. SNL so se Beltinci Klima Tratnjek z 2 : 2 razšli z Ilirijo 1911, Nafta 1903 pa je s 5 : 0 premagala Brežice 1919.

V beltinskem športnem parku si je dvoboj ogledalo blizu 500 ljubiteljev nogometa, ki so spremljali zanimiv obračun ekip s spodnjega dela drugoligaške razpredelnice. Gostje iz Ljubljane so v prvem polčasu svojo priložnost izkoristili v 18. minuti, ko je v polno zadel Dejan Djermanović, domačinom pa je veselje preprečil okvir vrat po strelu Luke Mariča.

beltinci, nogomet-nd-beltinci, ilirija

Vztrajnost se je domačim poplačala sredi drugega polčasa (68. minuta), ko je drugi zadetek v beltinskem dresu dosegel donedavni mladinec soboške Mure Aljaž Antolin, ki je ob zaključku prestopnega roka prišel v Beltince kot posojen nogometaš Maribora. Gledalci so spremljali infarktno končnico. Ljubljančani so prišli do ponovnega vodstva v 87. minuti, ko je Domna Zvera premagal lan Piskule. Ko so nekateri že zapuščali beltinski športni park in bili prepričani, da bodo domačini še četrtič sklonjenih glav zapuščali zelenico, je v prvi minuti sodnikovega podaljška za nepopisno veselje poskrbel Aleksandar Zeljković, ki je žogo po podaji Luke Pihlerja pospravil za hrbet Maja Pavlija. Beltinčani imajo po nepopolnem 8. krogu na desetem mestu devet točk, v naslednjem krogu pa bodo prihodnjo soboto (25. september) gostovali v Novi Gorici.

Nogometaši lendavske Nafte 1903 so še drugič zapored dosegli pet zadetkov. Po zmagi s 5 : 2 proti Vitanestu Bilje v 7. krogu, so včeraj (sobota) s 5 : 0 na domači zelenici odpravili Brežice 1919 Terme Čatež. Zmagovalec je bil odločen v prvem polčasu, ko sta v polno zadela Vedran Vinko (v 27. in 40. minuti) in Nermin Haljeta (28). Kapetan lendavskega moštva Vinko je zadel tretjo tekmo zapored, s šestimi zadetki pa je trenutno prvi strelec drugoligaškega tekmovanja.

Lendavčani so dobro predstavo nadgradili še z dvema zadetkoma v drugem polčasu, ko sta pred okoli 200 gledalci za visoko zmago poskrbela Daniel Szökrönyös (75) in Marsel Stare (92). Nafta 1903 se je z drugo zaporedno zmago prebila na sedmo mesto (12 točk), v naslednjem krogu pa bo v soboto gostovala v Črni na Koroškem pri Fužinarju Vzajemci.