Beltinci do točke v Novi Gorici, Nafta izgubila na Koroškem

Vestnik.si, STA, 26. 9. 2021
Niko Časar
Beltinci do točke v Novi Gorici.

Nogometaši Gorice so v 9. krogu 2. SNL remizirali proti Beltincem Klimi Tratnjek. Z osvojeno točko so vseeno zasedli vrh prvenstvene lestvice, ki pa si ga sedaj delijo s Triglavom iz Kranja. Beltinci so v 6. minuti povedli prek Aljaža Antolina, devet minut kasneje pa je izenačil Etien Velikonja za končni izid 1 : 1.

Na preostalih tekmah je Fužinar zabeležil peto zmago ob slavju proti Nafti s 4:2, s tem pa so se Korošci povzpeli na tretje mesto. Rudar iz Velenja je bil na domači zelenici s 3 : 1 boljši od Krškega, Roltek Dob pa je v gosteh ugnal Brežice z 2 : 0. Nogometaši Triglava so že v petek v Kranju premagali ajdovsko Primorje z 2 : 0 (1 : 0) in zaenkrat edini sledijo ritmu Novogoričanov. Oba gola za Kranjčane je dosegel Tin Matić. Tretji zaporedni poraz pa so prav tako v petek zabeležili nogometaši Krke, ki so doma z 0 : 1 izgubili proti Rogaški.

FUŽINAR VZAJEMCI - NAFTA 1903 4:2 (2:0)
* Stadion Peca v Črni na Koroškem, gledalcev 95, sodniki: Kovačič, Šprah, Burjan.
* Strelci: 1:0 Vardić (2.), 2:0 Kovač (9.), 2:1 Haljeta (63.), 3:1 Horvat (65.), 4:1 Vidmar (78.), 4:2 Stare (87.).
* Fužinar: El-Hage, Kašnik (od 68. Vuksanović), Radić (od 60. Vidmar), Horvat, Paradiž (od 68. Kitek), Vardić, Ćoralić, Kovač (od 80. Turičnik), Katuša, Turkuš, Kukić.
* Nafta: Cotman, Bolla, Haljeta (od 72. Stare), Zana (od 43. Czaba), Novinič, Szabo (od 72. Szökrönyös), Kumer, Rebernik, Florjanc, Korošec (od 72. Drk), Vinko.
* Rumeni kartoni: Radić, Kukić, Turkuš; Szabo, Vinko, Bolla.
* Rdeči kartoni: /

GORICA - BELTINCI KLIMA TRATNJEK 1:1 (1:1)
* Stadion v športnem parku Nova Gorica, gledalcev 250, sodniki: Halilović, Mežnar, Mijatović.
* Strelca: 0:1 Antolin (6.), 1:1 Velikonja (16.).
* Gorica: Likar, Urbančič, Velikonja (od 68. Hasanbegović), Širok, Leban (od 84. Prodanović), Frešer (od 75. Baruca), Ahmetaj, Marinič (od 68. Vekić), Hrka, Mevlja, Cerovec.
* Beltinci: Zver, Kudumija (od 88. Klobasa), Zorman, Grobelnik (od 74. Pihler), Antolin, Balažič (od 59. Rantaša), Džumhur (od 74. Marič), Raduha, Sočič, Zeljković, Žaler.
* Rumeni kartoni: Frešer, Urbančič, Širok; Antolin.