Beltinci še naprej drsijo proti dnu

Tomo Köleš, 22. 9. 2019
Jure Zauneker
Poškodba Boruta Lukača.

V 9. krogu 2. SNL so Beltinci doživeli že četrti zaporedni poraz. Tokrat so na domačem igrišču izgubili proti Biljam z 1 : 3, ob tem pa se je poškodoval še Borut Lukač.

Beltinci Klima Tratnjek - Vitanest Bilje 1 : 3 (0 : 1)

Športni park Beltinci, 150 gledalcev, sodnik: Aleksandar Matković (Ravne na Koroškem).

beltinci, nogomet-2-liga, nd-beltinci-bilje
Beltinci, nogomet 2 liga, ND Beltinci Bilje

Strelci: 0 : 1 Slaviero (11), 1 : 1 Kristl (74), 1 : 2 Šturm (79), 1 : 3 Breganti (91).

Rumeni kartoni: Branilović, Knežević; Štrukelj, Slaviero, Šturm.

Beltinci Klima Tratnjek: Zver, Branilović, Hočevar, Pihler, Kristl, Balažic, Apatič kap., Raduha, Lukač (Zorman, 16), Mörec (Mauko, 68), Knežević. Trener: Radovan Karanović.

Vitanest Bilje: Lipičar, Pires, Šturm, Slaviero, Štrukelj (Breganti, 59), Doplihar, Pušnar (Cvek, 82), Slavec, Humar kap., Žižmond, Perko. Trener: Sandi Valentinčič.

Beltinci - Bilje 1 : 3.

Beltinci so po tem porazu na 13. mestu s 6 točkami, za njimi so le Brežice, Dravograd in Rogaška s po 4 točkami. A "žutim" se ne obeta nič dobrega, saj že v naslednjem krogu gostujejo v Krškem, kjer realno gledano nimajo velikih možnosti za uspeh (beri vsaj točko). Tekma bo že v sredo, pomembna tekma za Beltince pa bo naslednjo soboto, ko bodo gostili Rogaško. Tam bo zmaga nujna.

Z zadnjeuvrščeno Rogaško pa je brez večjih težav v Lendavi pred 400 gledalci opravila Nafta, ki je slavila s 4 : 1 (2 : 0). Lendavčani so v 46. minuti vodili že s 3 : 0 z goloma Jake Bizjaka (17, 46) in Rolanda Pakuja (34), nakar je v 51. minuti izid znižal Filip Jauk. Piko na i je v zadnji minuti postavil Gergö Bolla, ki je zadel za 4 : 1.