Beltinski judoisti uspešni na pokalu borilnih veščin

Vestnik, 15. 1. 2019
Arhiv kluba
Na 21. pokalu borilnih veščin so nastopili tudi beltinski judoisti.

V Lendavi je na pokalu borilnih veščin tekmovalo nekaj manj kot 300 športnikov.

V Lendavi je Klub borilnih veščin Judo Lendava pripravil 21. pokal borilnih veščih. Udeležilo se ga je 46 klubov iz Slovenije, Avstrije, Madžarske, Srbije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške in Slovaške. Skupno je tako nastopilo 281 tekmovalcev in tekmovalk. Od pomurskih klubov so nastopili tudi člani Judo kluba iz Beltincev. Kot so sporočili iz kluba, so z nastopi svojih tekmovalcev zelo zadovoljni, saj so se štirje judoisti uvrstili na stopničke.

V starostni kategoriji U14 je Leila Mazouzi (do 57 kilogramov) premagala konkurenco in osvojila prvo mesto, Gabriel Lipič (do 55 kilogramov) je bil drugi, Alen Tirovič (nad 66 kilogramov) pa je bil tretji. V kategoriji U12 je bil Matic Vehab (do 32 kilogramov) tretji.

1ff8cca584fe3b9367230596356f207f
Arhiv kluba

Sicer so največ medalj zbrali judoisti Vasasa iz Madžarske, judoisti Murske Sobote so bili peti, Klub borilnih veščin Lendava šesti, Beltinčani pa so se uvrstili, po osvojenih medaljah, na 11. mesto.
Med starejšimi dečki je zmagal Rok Mujdrica iz Kluba borilnih veščin, drugi je bil še Oskar Balažic iz Murske Sobote, tretji pa še Aljaž Pertoci iz Murske Sobote.
Med starejšimi deklicami je bila druga v svoji kategoriji Laura Vrbančič iz ljutomerskega Partizana in tretja Nela Gerič iz Judo kluba Lendava.
Med mlajšimi dečki sta bila zmagovalca Sven Šarkanj in Klemen Vinkovič (oba iz Murske Sobote), drugi je bil v svoji kategoriji Gašper Žerdin iz Lendave, tretja mesta pa sta si priborila še Štefan Bogdan iz Kluba borilnih veščin in Jure Čeh iz Lendave.
Med mlajšimi deklicami je na 21. pokalu Kluba borilnih veščin Lendava v judu slavila Lana Škraban iz Kluba borilnih veščin Lendava, drugi sta bili Neža Horvat iz Lendave in Sara Sep iz Kluba borilnih veščin.