Bodočnost Fikšinci zmagovalka sklepnega turnirja MNL zahodno Goričko

Tomo Köleš, 20. 6. 2019
Nataša Juhnov
Domajinci, zaključni turnir v malem nogometu, malonogometna liga zahodno Goričko.

Praznik malega nogometa je bil tudi v Domajincih. Tam je bil namreč sklepni turnir malonogometne lige (MNL) zahodno Goričko, v kateri v prvenstvu tekmuje dvanajst ekip.

Zmagovalka sklepnega turnirja, ki ga je skupaj z vodstvom lige pripravil Klub malega nogometa (KMN) Domajinci, je bila ekipa Bodočnost Fikšinci, potem ko je v finalu prepričljivo ugnala Športno društvo (ŠD) Dolič s 5 : 0. V malem finalu je KMN Gornji Senik z 2 : 1 premagal ŠD Gerlinci in tako zasedel tretje mesto.

8534cc2b6f9c8371f6f2183f7f61c8af

Bodočnost iz Fikšinec je na svoji poti do naslova v polfinalu ugnala Gerlince z 1 : 0, v četrtfinalu Kruplivnik z 2 : 1, v skupinskem delu pa je igrala z Gornjim Senikom 0 : 0 in premagala Jezero Krašči z 2 : 1. Dolič je na poti do finala v polfinalu ugnal Gornji Senik s 3 : 1 po streljanju kazenskih strelov (po rednem delu je bilo 0 : 0), v četrtfinalu Sveti Jurij z 2 : 1, v skupinskem delu pa Športno-rekreacijsko društvo (ŠRD) Gornji Slaveči z 2 : 0, z Gerlinci pa je odigral 0 : 0.

Izida preostalih četrtfinalnih tekem: Društvo za šport, kulturo in turizem (DKŠT) Lukaj Motovilci – Gornji Senik 2 : 2 (0 : 2 po kazenskih strelih) in Gerlinci – Grad 4 : 1. Izidi preostalih tekem skupinskega dela: DKŠT Lukaj Motovilci – KMN Domajinci 1 : 0, ŠD Sveti Jurij – KMN Grad 3 : 1, ŠRD Gornji Slaveči – ŠD Gerlinci 0 : 2, KMN Jezero Krašči – KMN Gornji Senik 1 : 2, ŠD Kruplivnik – DKŠT Lukaj Motovilci 1 : 2, KMN Večeslavci – ŠD Sveti Jurij 0 : 3, KMN Domajinci – ŠD Kruplivnik 1 : 1 in KMN Grad – KMN Večeslavci 2 : 0.

d501324aa8f01527282543ea2e52342a

Zmagovalec prvenstva KMN Gornji Senik
Najboljši v pravkar končanem prvenstvu MNL zahodno Goričko pa je bil Gornji Senik, ki je prav posebno moštvo, zaradi katerega ima ta liga poseben status. Je namreč edina pri nas, v kateri tekmuje tudi zamejska ekipa. Gornji Senik si je po 22 krogih zaslužil naslov prvaka z 61 točkami. Dosegel je kar dvajset zmag in en remi ter doživel samo en poraz. Zasledovalce je pustil daleč za sabo. Na drugem mestu je končala Bodočnost Fikšinci s 46 točkami, na tretjem Kruplivnik (44), na četrtem Grad (37), na petem Gornji Slaveči (35), na šestem Lukaj Motovilci (30), na sedmem Domajinci (29), na osmem Sveti Jurij (26), na devetem Dolič (20), na desetem Jezero Krašči (19), na enajstem Gerlinci (16) in na dvanajstem Večeslavci (13).

Izidi zadnjega, 22. kroga: Dolič – Gornji Senik 4 : 6, Večeslavci – Sveti Jurij 6 : 4, Gerlinci – Bodočnost Fikšinci 5 : 5, Jezero Krašči – Lukaj Motovilci 1 : 3, Gornji Slaveči – Domajinci 3 : 4, Grad – Kruplivnik 4 : 1 in zaostala tekma Sveti Jurij – Bodočnost Fikšinci 1 : 3. Tekme predzadnjega, 21. kroga pa so se razpletle tako: Gornji Senik – Domajinci 7 : 0, Gerlinci – Jezero Krašči 5 : 2, Lukaj Motovilci – Grad 3 : 12, Gornji Slaveči – Večeslavci 7 : 4 in Kruplivnik – Dolič 6 : 2.

Najboljši strelec prvenstva je Sandi Šinko iz ekipe Bodočnost Fikšinci s 46 zadetki, drugi je Nikolas Buček Huber iz KMN Grad z 28 goli, tretje do četrto mesto pa sta si razdelila Aleš Zelko iz KMN Večeslavci in Daniel Martinec iz KMN Domajinci, ki sta dosegla po 26 zadetkov.

302dd3d40a5e77ee1b0de547ec6afe80

In če smo že posebej omenili KMN Gornji Senik, dodajmo, da si je letos priboril še en naslov. Zmagal je namreč tudi na spomladanskem turnirju na igrišču z umetno travo v Vidoncih.

c598a84625d3284d84c07e98fcac32a1

mali nogomet domajinci sklepni turnir MNL zahodno Goričko Bodočnost Fikšinci Gornji Senik