Bohar spet zadel ob zmagi Osijeka

Vestnik.si, 3. 2. 2021
Arhiv NK Osijek
Damjan Bohar je dosegel že svoj peti zadetek in je drugi najboljši strelec Osijeka.

Damjan Bohar nadaljuje z odličnimi predstavami v hrvaški prvi ligi. Tokrat je ob zmagi Osijeka s 3 : 0 v srečanju s Slavenom dosegel tretji zadetek na tekmi.

V torek zvečer je Osijek v povsem meglenem vremenu gostil Slaven Belupo iz Koprivnice in slavil s 3 : 0 (1 : 0). Prvi gol za Osijek je dosegel Petar Brlek v sodnikovem dodatku prvega polčasa, drugega pa Mihael Žaper v 52. minuti. Le tri minute kasneje, v 55. minuti, se je med strelce vpisal tudi Damjan Bohar. Lepo mu je podal Ante Erceg, Bohar pa se je v gosti megli dobro znašel in z diagonalnim strelom po tleh premagal vratarja gostov. To je bil Boharjev že peti zadetek v tej sezoni hrvaškega prvenstva in je drugi najboljši strelec svojega moštva. Ker je zagrebški Dinamo prejšnji teden naredil spodrsljaj, sta sedaj Dinamo in Osijek poravnana na prvem mestu z 42 točkami in s po 19 odigranimi tekmami. Osijek bo v soboto gostil Hajduk, 13. februarja pa sledi veliki obračun v Zagrebu: Dinamo - Osijek.