Boštjan in Jasmina Maček osvojila bron na svetovnem prvenstvu

Vestnik.si, 29. 9. 2022
Nataša Juhnov
Boštjan in Jasmina Maček.

Brat in sestra Boštjan in Jasmina Maček sta osvojila bronasto medaljo v mešanih parih na svetovnem prvenstvu v streljanju glinastih golobov v Osijeku.

Bratsko-sestrski par iz Bodonec, član SD Štefana Kovača trap Murska Sobota, je v tekmi za bron v kategoriji "trap mixed team" premagal kitajsko dvojico. Zlato je osvojil italijanski par Mauro Filippis in Giulia de Grassia.

3aeec64f0215bd55fb00dc9b2e55c46e
Niko Časar
Jasmina Maček.

Na svetovnem prvenstvu v Osijeku, ki traja do 12. oktobra, tekmuje skupno 630 strelcev iz 77 držav. V posamični konkurenci je Boštjan Maček v kvalifikacijah pri moških končal na 55. mestu, Jasmina Maček pa v kvalifikacijah med ženskami na 58. mestu. Pri moških je slavil Američan Derrick Scott Main, pri ženskah pa Francozinja Carole Carmenier.

64de5151ec4ae4ec9d4812f69a5a4e85
Boštjan Maček.

V juniorski kategoriji je Rene Maček v kvalifikacijah zasedel 39., Lan Maček pa 61. mesto. Zmagal je Italijan Gianmarco Barletta.