Bravo, črno-beli: Mura z zrelo igro potopila Gorico!

Tomo Köleš, 24. 10. 2018
Foto Lado
Gorica - Mura Fotografija

A že kdo čuti vonj Evrope? V svoji prvi tekmi četrtfinala pokala Slovenije je Mura v Novi Gorici povsem nadigrala Gorico - končni izid 0 : 3! Maroša dvakrat in Lorbek sta črno-bele povedla že skoraj v polfinale.

Gorica - Mura 0 : 3 (0 : 1)

Športni park Nova Gorica, 350 gledalcev, sodnik: David Šmajc (Predoslje pri Kranju).

0 : 1 Lorbek (12), 0 : 2 Maroša (85), 0 : 3 Maroša (92).

Rumeni kartoni: T. Kavčič, Filipović, Osuji; Šturm.

Mura je znova navdušila svoje navijače z zrelo, samozavestno, disciplinirano in konkretno igro, s katero je povsem nadigrala domačo Gorico in se že praktično uvrstila v polfinale pokala Slovenije. Povedla je že v 12. minuti, ko je po izjemni podaji Luke Bobičanca vratarja Grego Sorčana premagal Nik Lorbek.

a644ec2a834e9f4df03ea812db64f12e
Foto Lado

c94d30258a2e3b77f8876239ae9f9f20
Foto Lado

Pred koncem prvega polčasa so imeli Sobočani še eno veliko priložnost, prav tako pa tudi sredi drugega polčasa, ko je po izvrstni podaji Aleksandra Boškoviča obrambi Gorice pobegnil Rok Sirk in prišel sam pred vrata, a je njegov strel po tleh Sorčan ubranil. Na odbitek je naletel Bobičanec, njegov strel pa je odbil branilec domačih. Potem je svoje k dobri igri celotnega moštva z dvema odličnima obrambama dodal še vratar Mure Matko Obradovič, nato pa je dvakrat udaril rezervist Amadej Maroša.

b3ffe4d3493a0d49009b4cf5b6e031f2
Foto Lado

Bobičanec je v ogenj poslal Klemna Šturma, ta je prodrl po levi strani in natančno podal do Maroše, ki je s strelom na prvo premagal Sorčana. Še lepši gol je Maroša dosegel v sodnikovem dodatku, ko se je v kazenskem prostoru obrnil z žogo okoli svoje osi in s tem iz igre popolnoma izločil branilca Gorice, nato pa iz bližine z diagonalnim strelom po tleh še enkrat ukanil goriškega vratarja. To je bila pika na i k povsem zasluženi zmagi Mure. Povratno srečanje bo na praznično sredo ob 13. uri v Fazaneriji.