(FOTO) Črno-bele so si novo zmago zagotovile že v zgodnji fazi igre

Vestnik.si, 27. 3. 2023
Loris Cipot
ŽNK Mura Nona : Primorje Gaia Naturelle

Nogometašinje ŽNK Mura Nona so v 13. krogu državnega prvenstva v Bratoncih gostile Primorje. Presenečenja ni bilo, domačinke so zanesljivo vpisale nove tri točke.

Začetni postavi

ŽNK Mura Nona: Kocijan, E. Kos, Korošec, Kolbl, De Jesus Matos, Rakovec, Šoštarič Karič, Horvat, Rozmarič, Eferl, Vasović.

Primorje Gaia Naturelle: Stjepanović, Ušaj, Ferjančič, Capuder, Bric, Dodič, Abramič, Kiralj, Pavlin.

žnk-mura-nona, primorje-gaia-naturelle
Loris Cipot

Gostje so v Bratonce, kjer si je srečanje ogledalo kakšnih 140 gledalcev, prišle le z devetimi igralkami in brez nobene rezervistke. Obrambna vrstna Primorja ni zdržala dolgo, že v 5. minuti je Anja Eferl poskrbela za veselje črno-belih. Dve minuti pozneje je Capudrova dosegla avtogol in svojo ekipo popeljala v višji zaostanek, varovanke Amirja Karića pa so nato v prvem polčasu mrežo Stjepanovićeve zatresle še sedemkrat. Strelke so bile Vasovićeva (14.), Kolblova (21., 44.), Eferlova (29., 38.) in De Jesus Matoseva (30., 34.). Izid prvega polčasa je bil 9 : 0.

Loris Cipot

V drugih 45. minutah so padli še štirje zadetki, v 50. minuti je drugega na srečanju zabila Vasovićeva, Kolblova je v 53. dosegla hattrick, enak dosežek je v 56. minuti uspel še De Jesus Matosevi, v 70. minuti pa se je na listo strelk vpisala še Hofmanova. Pri Muri so v drugem polčasu priložnost za igro dobile še Hofmanova, Sokova, Silva Bomfim in Cvetkovićeva. Še pred koncem tekme se je poškodovala gostujoča vratarka, in ker je Primorkam v polju ostalo le šest nogometašinj, je glavni sodnik Blaž Prelog predčasno zapiskal konec tekme.  ŽNK Mura Nona - Primorje Gaia Naturelle 13 : 0.

Loris Cipot

Murašice so na 14. tekmi v sezoni 14. slavile. Na lestvici vodijo z 42 točkami, najbližja zasledovalka je Olimpija, ki je v tem krogu ugnala Radomlje, ima pa 34 točk.