(VIDEO) Črno-beli na gostovanju v Domžalah iztržili tri točke

Vestnik, 23. 2. 2020
Domžale : Mura

Prva liga Telekom Slovenije se je po zimskem premoru vrnila na nogometne zelenice. Medtem ko so nekateri že opravili svoje na včerajšnjih tekmah, čaka nogometaše Mure v 21. krogu tekma z Domžalami. Tekmo si lahko od 16. ure dalje v neposrednem prenosu ogledate na drugem programu Televizije Slovenije.

Črno-beli so se odpravili na prvo gostovanje v tem delu sezone, igrali bodo v Športnem parku Domžale.

domžale, mura, domžale-mura
Športni park Domžale.

Postavi obeh moštev:

NŠ Mura: Šafarič; Šturm, Gorenc, Maruško, Kous, Šporn, Kouter, Bobičanec, Mandić, Šušnjara, Maroša.

NK Domžale: Mulalić; Fink, Vujadinovič, Ilić, Žinič, Svetlin, Husmani, Pišek, Vuk, Jakupovič in Sikimič.

Tekmo sodi Slavko Vinčič, njegova pomočnika sta Jure Praprotnik in Tomaž Klančnik.

Potek tekme

V 13. minuti so zapretili Domžalčani, Vuk je bil nenatančen, že v naslednji minuti so z lepo akcijo zapretili tudi črno-beli, vendar je po strelu Mandića žoga zadela le prečko.

V 28. minuti je imela Mura še eno lepo priložnost, vendar je Kouter streljal naravnost v vratarja Mulalića.

V 33. minuti še ena lepa akcija Mure, vendar je Maroša streljal prek vrat, v 34. minuti pa je po storjenem prekršku nogometaš Mure Mandić prejel rdeč karton.

mura, domžale

V 40. minuti je rumeni karton po prekršku v napadu prejel Bobičanec, ki bo manjkal na naslednji tekmi.

44. minuta: GOOOL. Za vodstvo z 1 : 0 za Muro je zadel Amadej Maroša.

V 72. minuti je s še enim nevarnim strelom zapretil Maroša, vendar je priložnost ostala neizkoriščena.

74. minuta: GOOOL. Za povišanje vodstva Mure z 2 : 0 je zadel Nino Kouter.

76. minuta: Gol za Domžalčane, zadel je Jakupovič.

Konec tekme in zmaga Mure z 2 : 1.

V tej sezoni so se nogometaši Mure, ki trenutno zaseda peto mesto na lestvici, in Domžal, ki so mesto niže, srečali že dvakrat, in sicer v 3. krogu, ko je bil izid neodločen, ter v 12. krogu, ko je Mura na domačem stadionu premagala goste s 3 : 0.