Črnučani spet presenetili Sobočane

Tomo Köleš, 17. 3. 2019
Nataša Juhnov

Tako kot že celotno sezono so tudi tokrat odbojkarji in odbojkarice pomurskih prvoligašev, ki si v zaključku sezone rešujejo prvoligaški status v ligah za obstanek, sklonjenih glav zapuščali parket. Odbojkarji Panvite Pomgrada so presenetljivo izgubili doma proti Črnučam, Pucončanke so klonile  v Kopru proti ekipi Ankaran Hrvatini (3 : 1), Ljutomerčanke pa niso imele nobenih možnosti za uspeh v Zrečah (3 : 0).

V soboškem taboru so se nadejali zmage v prvi tekmi zelene skupine, v kateri so ekipe, ki se borijo za obstanek v prvoligaški druščini. Pred skromnim obiskom, tekmo si je ogledalo manj kot 50 ljudi, so morali v Murski Soboti priznati premoč Črnučam, ki so dobile tekmo brez izgubljenega niza s 3 : 0 (25, 18, 28). V ligi četverice so Sobočani na tretjem mestu s šestimi točkami.

1403fa8103065430790cf350215f1e7c
Tokrat se je v dvorani OŠ I zbralo le 50 gledalcev.

Gostitelji so imeli večji del prvega niza vse pod kontrolo. Vodili so s 15 : 11 in 17 : 13, a v nadaljevanju naredili preveč napak, kar so gostje izkoristili. Ekipi sta bili točkovno poravnani pri izidu 19 : 19, razburljiva končnica pa je pripadla gostom.

cac3e2abe8484a138fe372189d1bfb5a
Panvita Pomgrad ni uspela zaustaviti Črnuč.

Šok iz prvega niza je pustil posledice pri varovancih Dejana Fujsa. V drugem nizu niso uspeli parirati razigranim Črnučanom, ki so odlično izvajali začetne udarce, ob tem pa so z dobrim blokom ob živce spravljali nerazpoložene domače napadalce.

5856f57b6994ec2ce4abb01dbd575e06
Sobočani so bili brez prave moči.

Izredno negotov in izenačen je bil tretji niz. Po začetnem vodstvu ekipe Črnuč so Sobočani nasprotnika ujeli na 16. točki. Z odličnimi servisi Maja Marovta so gostitelji povedli z 19 : 16 in si pri izidu 24 : 22 priigrali zaključno žogo za osvojitev svojega prvega niza na tem dvoboju. A se s tem niso strinjali gostje. Filip Rutar je izvedel tri izvrstne servise in poskrbel za preobrat in prvo zaključno žogo gostov pri izidu 25 : 24. Sledile so napake na obeh straneh, Črnuče pa so izkoristile četrto zaključno žogo za pomembno zmago v Murski Soboti.

a317e44aeec53eed9cad59bc2a776166
Domačim odbojkarjem ni bilo več do smeha.

»Dobro smo začeli, ampak nasprotnik je pritiskal na servisu. Nam je začel pešati sprejem, slabo smo zaključevali in tudi blokirali nismo. To je pripeljalo do preveč lastnih napak, kar nas je stalo zmage. V nadaljevanju smo nato še slabo servirali, sprejem ni bil nič kaj boljši in to je pač rezultat te tekme,« je med drugim po dvoboju povedal domači kapetan Gorazd Flisar.