Kar štirje goli po prvem delu

Tomo Köleš, 10. 11. 2019
Mura : Aluminij

Mura in Aluminij zaenkrat izenačeno 2 : 2.

Po izredno zanimivem prvem polčasu pred več tisoč gledalci je izid med Muro in Aluminijem 2 : 2. Domače je v vodstvo popeljal Amadej Maroša v 15. minuti po podaji Klemna Pucka. Na 1 : 1 je izenačil Mihael Klepač v 22. minuti po izgubljeni žogi Mure na sredini igrišča. Mura je znova prišla do vodstva v 33. minuti, ko je neposredno iz kota zadel Luka Bobičanec. Že dve minuti kasneje je Aluminij spet izenačil, ko je po podaji Klepača žogo pod prečnik zabil Živkovič. Prečnik pa je že v 4. minuti zadel Bobičanec.

mura, aluminij

Moštvi sta na lestvici na četrtem in tretjem mestu, obe pa imata po 31 točk. V 8. krogu je Aluminij s popolnoma obrambno igro in hitrimi protinapadi ugnal takrat bledo in taktično napačno postavljeno Muro z 2 : 0. Tokrat so domačin črno-beli, ki že devet krogov v prvenstvu ne poznajo poraza in igrajo v zadnjem času predvsem v drugih polčasih odlično. Tudi Kidričani se še vedno držijo čvrsto tik pod vrhom, vendar v zadnjih krogih njihova obramba ni več tako neprebojna kot pred tem. Medtem so doživeli že tri poraze, Mura pa je ostala pri samo enem in je glede tega najboljša v ligi (ima pa zato kar sedem remijev).

V vratih Aluminija je tokrat Luka Janžekovič, ki mu je Mura v prejšnji sezoni nasula veliko golov, v 8. krogu je v Kidričevem mrežo ubranil nedotaknjeno Matija Kovačič. "Vemo, da je Mura pred svojo publiko izredno težak tekmec. Mi smo prišli v Mursko Soboto z neko pozitivno energijo, s katero bomo skušali iztržiti ugoden izid," je pred tekmo dejal Janžekovič. Trenerja Mure Anteja Šimundže pa je najbolj veselila odlična prodaja vstopnic, saj jih že do srede pošlo več kot tisoč: "To je super. Gledalci so naš dvanajsti igralec, naš privilegij in naša odgovornost. Zelo pomembni so v trenutkih, ko nam ne gre trenutno kaj po načrtu, ali pa ko so igralci že malo utrujeni. Takrat jim dajo pozitivno energijo in jih ponesejo do uspešnih izidov."

Mura: Obradović, Karamarko, Maruško kap., Karničnik, Pucko, Kouter, Šporn, Bobičanec, Šušnjara, Bubnjar, Maroša.

Aluminij: Janžekovič, Kontek, Pantalon, Vrbanec kap., Ploj, Petrovič, Martinović, Pečnik, Klepač, Leko, Živković.