Dirka v Tropovcih: Razplet so krojili risalni žebljički

Vestnik.si, 17. 4. 2019
Kk Tropovci

Na kolesarski dirki za Pokal Občine Tišine v Tropovcih se je zgodil nevsakdanji dogodek. Nekdo je na progo posul risalne žebljičke, ki so zakrivili kar nekaj odstopov.

e119ca3aa98b1610fd70375da913e1a9
Kk Tropovci

Kolesarski klub (KK) Tropovci je pripravil 10. dirko za Pokal občine Tišina. Na dirki so poleg slovenskih kolesarjev sodelovali še tekmovalci Hrvaške, Srbije in Avstrije. Skupaj je bilo na startu okoli 300 kolesarjev, ki so tekmovali v svojih starostnih kategorijah.
Po besedah Slavka Vukana iz KK Tropovci so »v začetku nezanimivi dirki za gledalce, vendar na tehnično zahtevni progi, v prvem delu dirke kolesarji vozili v strnjeni skupini z nekaj pospeševanji, skokiin poskusi begov. To je pred koncem dirke uspelo štirim starejšim mladincem. Tem pa je v zadnjih dveh krogih pobegnil kasnejši absolutni zmagovalec Fran Miholjević, član ekipe Ljubljana Migimigi.

ea820e36cdf35048f50365abb1890d98
Kk Tropovci

Na dirki je dirkalo tudi nekaj domačih kolesarjev. V kategoriji dečki C sta startala Marko Koren, ki je zasedel 15. mesto in Matic Polanšček, ki je bil 28. Med dečki B je Gal Žido osvojil 10. mesto. Skupaj so dirko vozili tudi mlajši in starejši mladinci, kjer sta vozila člana KK Tropovci Luka Jablanovec in David Copot. Jablanovec je bil 15. in Copot 6. Med amaterskimi kolesarji je v kategoriji Amater Žan Karba iz domačega kluba zasedel odlično 5. mesto, peti pa je bil tudi Sebastjan Rebernak kategoriji Master A.

0b77124179cd95e3a85b76b78271cb4b
Kk Tropovci

»Z našimi kolesarji smo zelo zadovoljni, saj so pokazali da znajo dirkati, manjkajo pa detajli, ki jih bomo poskušali tudi odpraviti. Važni pa so nasmehi po prihodu v cilj in to je tudi smisel športa,« je rezultate ocenil Vukan.

Kk Tropovci

Se je pa na dirki zgodil nevsakdanji dogodek, nekdo je na progo namreč posul risalne žebljičke, ki so zakrivili kar nekaj odstopov. »Kljub nevšečnostim med prvo dirko amaterjev, ko je neznani domačin na progo odvrgel risalne žebljičke, ki so botrovali kar nekaj odstopom zaradi predrtih zračnic, smo dirko organizirali brezhibno. Domačinu, ki je povzročil tokrat samo materialno škodo pa v vednost to, da naj se zaveda da kolesarji dirkajo z velikimi hitrostmi in da je sreči treba pripisati, da se ni pripetilo kaj hujšega. Smo pa organizatorji skupaj s tekmovalci večina žebljičkov ročno pobrali sami. Menim, da komentar za tako podlo dejanje ni potreben,« je še povedal Vukan.

d397a971a75fb7fc437c055d04f0654d