(FOTO) Drama v Radencih: domači klonili tik pred koncem

Vestnik.si, 14. 1. 2021
OK Radenci Šoštanj

Ljubitelji odbojke v Radencih so bili znova prikrajšani za izjemno odbojkarsko predstavo, v kateri so domači tik pred koncem klonili proti vodilnemu Šoštanju z 2 : 3.

Izidi nizov: 15 : 25, 27 : 29, 26 : 24, 25 : 22, 13 : 15.

radenci, odbojka, ok-radenci-šoštanj

Še zmeraj pred praznimi tribunami so domačini gostili ekipo Šoštanja Topolšice, ki trenutno zaseda prvo mesto na lestvici 1. B državne odbojkarske lige. Po prepričljivi zmagi gostov pred nekaj dnevi, ko so Radenčani na gostovanju izgubili s 3 : 0, je domači strateg Bogdan Marič uspel ekipo dodatno motivirati. V prvem setu se to še ni kazalo in pobudo so takoj prevzeli gostje, ki so z zanesljivim sprejemom in močnimi napadi prvi niz hitro vknjižili na svoj konto.
V drugem nizu pa je igra dobila popolnoma drugo sliko in energijo. Domačini so s precej bolj borbeno igro ter brez neizsiljenih napak nekajkrat povedli, vendar je kljub temu podaljšana končnica vseeno pripadla gostom z rezultatom 27 : 29.

Domači so dojeli, da se lahko enakovredno kosajo z izkušeno ekipo iz Šoštanja Topolšice in borbena odbojka se je nadaljevala tudi v tretjem nizu. Tokrat so gostitelji pokazali več volje in zbranosti ter zasluženo znižali rezultat na 1 : 2 v prav tako tesni končnici, 26 : 24.

Na krilih dobre in zanesljive igre, predvsem z malo napakami v servisu in zanesljivem sprejemu, so domačini skozi celoten četrti niz imeli pobudo v svojih rokah ter držali vodstvo nekaj točk. Ta razlika je v končnici nekoliko splahnela, saj so se gostje uspeli delno približati iz 23 : 17 na 23 : 21, vendar so domači ta četrti niz varno pripeljali v svojo korist z rezultatom 25 : 22. Gostujoči trener je v tem nizu precej rotiral svoje igralce in jih vsakega posebej tudi delno spočil za zaključni peti niz.

Borba za dodatno točko je potekala precej podobno kakor celotna tekma, zelo enakovredno. To se je pokazalo tudi v končnici zaključnega niza, ko sta obe ekipi do zmage ločili samo dve točki. Pri rezultatu 13 : 13 se je tehtnica obrnila na stran gostov, ki so zasluženo slavili zmago in tako potrdili prvo mesto na lestvici. Domačini pa ostajajo z novo točko suvereno v sredini lestvice.

V ekipi gostov so še posebej izstopali Rotar Bor Jese (24), Lazar Luka (22) in Robida Denis (22) ter podajalec Sidiropoulos. Pri domačinih pa so največ točk prispevali Tomaž Horvat (28), Dejan Pelemiš (16) in kapetan Blaž Ajlec (15).