(FOTO) ACH Volley premočan za Panvito Pomgrad

Vestnik.si, 27. 2. 2023
Panvita Pomgrad : ACH Volley

Blizu 200 ljubiteljev odbojke je v Murski Soboti spremljalo dvoboj domače Panvite Pomgrad in najboljše slovenske ekipe zadnjih let, ACH Volley iz Ljubljane. Tekma 20. kroga 1. A-lige je pripadla odbojkarjem iz slovenske prestolnice, ki so slavili s 3 : 1 (-26, 18, 20, 17).

Gostje so superiorno pričeli dvoboj. Po vodstvu s 5 : 0 so imeli varno prednost do izida z 12 : 6. Nato je domači trener Dejan Fujs zahteval še drugi polminutni odmor, ki je prebudil gostitelje. Po bloku Nika Legena so izenačili (16 : 16), s točko Jakoba Rojnika pa povedli s 17 : 16. V končnici je ob mreži pri domačih kraljeval Urban Drvarič, napet niz pa je v prid Sobočanov odločil Rojnik.

panvita-pomgrad, ach-volley

Domačini so na začetku drugega niza vodili s 7 : 5, kar pa ni bilo dovolj za favorizirane goste, ki so spreobrnili izid in po vodstvu z 18 : 13 prišli do lahke zmage in izenačenja v nizih na 1 : 1. V tretjem nizu so ves čas vodili Ljubljančani. Gostitelji so sicer držali stik do izida 9 : 10. V nadaljevanju je bilo vse v znamenju gostov, ki so najvišjo prednost imeli pri izidu 20 : 13. Odbojkarji Panvite Pomgrada so v zadnjem nizu vodili z 11 : 9, med drugim je s točko domače ljubitelje odbojke navdušil mladi Vid Suhadolnik. Po vodstvu gostov s 13 : 12 so gostitelji povsem popustili. Ljubljančani so povedli s petimi točkami (18 : 13) in brez težav prišli do nove zmage.

»Prvi niz se nam je še nekako izšel, čeprav smo začeli nezaupljivo in si takoj priigrali zaostanek. Preveč smo bili spoštljivi do sicer renomiranega nasprotnika, čeprav smo na trenutke odigrali dobro tekmo. Premalo smo bili borbeni v obrambi, več žog bi morali pobrati. ACH ti ne da veliko možnosti, mi pa nismo izkoristili, kar bi lahko, ko je bilo pomembno. Nato so ušli in potem jih je težko loviti,« je po tekmi povedal Fujs.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 29, Avšič, Drvarič 6, Suhadolnik 1, Rojnik 14, Legen 3, Bedrač 3, Fužir 6, Jurić, Novak (L).