(FOTO) Arcont v lokalnem derbiju razbil domače Pomurje

Vestnik.si, 28. 3. 2022
RK Pomurje : RK Arcont Radgona

V 18. krogu 2. DRL, zadnjem rednega dela, je radgonski Arcont v dvorani OŠ III v Murski Soboti premagal Pomurje kar s 43 : 29 (21 : 16). V domačem taboru pravijo, da to ni bil poraz, ampak katastrofa.

RK POMURJE - RK ARCONT RADGONA 29:43 (16:21)

RK POMURJE: Čepe (1 obramba), Černela (4 obrambe), Kocan, Pintarič, Črešner, Sever 2, Žižek - Cvetko 13 (4), Hedl 1, Falež 1, Šerbinek 5, Ružič, Kocan 2, Kuhar, Zver 5. Trener: Alan Potočnjak.

rk-pomurje, rk-arcont-radgona, rokomet, pomurski-derbi, pomurje

RK ARCONT RADGONA: Perša (3 obrambe), Prosenjak 2 (6 obramb), Breznik 1, Ulaga, Plohl, Šijanec 5, Žunič 11 (4), Šijanec, Rojht 13 (1), Šadl, Bratkovič 4 (1), Cotič 7. Trener: Neno Potočnjak.

Sedemmetrovke: RK POMURJE 4 (4), RK ARCONT RADGONA 6 (6)
Izključitve: RK POMURJE 6 minut, RK ARCONT RADGONA 10 minut

Tekma je bila izenačena do rezultata 3:3 in v 9. minuti so gostje že vodili s +3 (3:6), vendar so se domači hitro vrnili z rezultatom 6:7 (11. minuta). V 22. minuti so gostje prvič povedli za +5 (10:15). Končni izid je po izteku prvih 30 minut dosegel Rojht (16:21).

Domači se nikakor niso mogli približati gostom, ki so prednost 5-6 zadetkov držali do 38. minute, ko so začeli svojo prednost zelo hitro poviševati. Obramba Pomurja je bila katastrofalna, saj so Radgončani enostavno prihajali do zaključnih strelov, na drugi strani pa je njihova obramba delovala odlično. V 47. minuti so gostje prvič povedli za 10 (25:35) in do konca tekme, ko so priložnost na tekmi dobili prav vsi igralci obeh ekip, so svojo prednost samo še povišali na končnih 29:43.

Za strelca tekme sta celo tekmo tekmovala Boštjan Žižek Cvetko in Matej Rojht. Na koncu sta oba dosegla po 13 zadetkov. Pri Pomurju sta Žižek Cvetku bila najbližje Niko Zver in Luka Šerbinek s po 5 zadetki, pri Radgoni pa Matevž Žunič z 11 zadetki in Marko Cotič s 7 zadetki.

To sicer ni najhujši poraz Pomurja v zadnjih letih, saj so v sezoni 2015/16, prav tako v Murski Soboti, Radgončani zmagali z 19:35. K porazu je sigurno pripomoglo 17 strelov domačih rokometašev mimo vrat ter 9 radgonskih obramb (na drugi strani sta soboška vratarja obranila samo 5 strelov). Radgončani so bili veliko bolj zbrani pri zaključnih strelih, saj so zadeli 76% (41/54), medtem ko so domači zadeli samo 53% odstotkov strelov (29/55).

Pomurje je redni del prvenstva končalo z 8 točkami na 8. mestu, medtem ko se je Arcont povzpel na 6. mesto. Pomurje ima daleč najslabšo obrambo, saj je na 16 tekmah prejelo 515 zadetkov, kar povprečno na tekmo znese več kot 32 zadetkov. Ima pa tudi drugi najslabši napad. Na 16 tekmah so njegovi igralci zadeli 428-krat (povprečno 26,8 na tekmo).