(FOTO) Beltinčane v obup spravljala vratar in bivši soigralec

Vestnik.si, 29. 3. 2022
ND Beltinci in Fužinar.

Beltinčani so po zmagi v Brežicah (3 : 1) polni optimizma pričakovali tekmo doma z ravenskim Fužinarjem v 22. krogu 2. SNL, a tudi drugič zapored na domačem igrišču niso osvojili niti točke.

Korošci, ki jih s klopi vodi prekmurski rojak, nekdanji odlični nogometaš Mihael Bukovec, so za hrbet beltinskega čuvaja mreže Stefana Močića spravili kar tri žoge. Potem ko se je prvi polčas končal brez zadetkov, so v nadaljevanju za prepričljivo zmago gostov zadeli Mateo Verunica dvakrat in Miloš Jovičić.

beltinci, nd-beltinci, fužinar

Beltinčani so pred tekmo namestili nov semafor, ki pa je tokrat beležil le zadetke gostujoče ekipe, ki se je z zmago zdaj na lestvici oddaljila tokratnim gostiteljem. Fužinar ima na sedmem mestu 32 točk, varovanci Damjana Gajserja pa so s štirimi točkami manj na desetem mestu.

V beltinsko moštvo se je po pozdravljeni poškodbi vrnil pomemben člen obrambe Aleksandar Zeljković, Bukovec pa je v prvo enajsterico uvrstil kar tri nekdanje člane beltinske zasedbe Matea Branilovića, Jakova Katušo in Matea Verunico.

V prvem polčasu so bili bližje zadetku domači. Že v 5. minuti je nevaren strel Gala Grobelnika vratar gostov Tilen Marčič ubranil, devet minut za tem pa je Marčič ukrotil še strel Luke Pihlerja. Najlepšo priložnost za zadetek domače ekipe je v 28. minuti zapravil Luka Marič, ki se je znašel sam pred Marčičem, a ta se je še enkrat več izkazal. Pred odhodom na odmor je Stian Džumhur poskusil s strelom po nizki podaji Pihlerja iz kota, toda žoga je zletela čez gol.

Na začetku drugega polčasa je Gajser namesto Mariča v igro poslal debitanta Lana Štravsa, kar pa se ni obrestovalo, saj so gostje v 49. minuti povedli preko Verunice, ki je v mrežo poslal odbito žogo po strelu Jovičića. Po zadetku so se Ravenčani odločili za branjenje vodstva, gostitelji pa so skušali izenačiti. Edino pravo priložnost je v 82. minuti zapravil prav Štravs, ki je po predložku Adisa Emrulija streljal z glavo, a je bil Marčič še enkrat več na pravem mestu. V želji po izenačenju so domači pustili veliko prostora za protinapade, iz katerih sta za zanesljivo zmago zadela najnevarnejša igralca Fužinarja Jovičić (84) in Verunica (89).

Beltinci Klima Tratnjek – Fužinar Vzajemci 0 : 3 (0 : 0)

Športni park Beltinci, 400 gledalcev, sodnik: Denis Halilović (Celje). Strelca: 0 : 1 Verunica (49), 0 : 2 Jovičić (84), 0 : 3 Verunica (89). Rumeni kartoni: Bagola, Džumhur; A. Turičnik, Jovičić, Pesjak.

Beltinci Klima Tratnjek: Močić, Mörec, Zeljković, Bagola, Zorman, Raduha kap., Sočič, Džumhur (Emruli, 67), Pihler (Maučec, 75), Marič (Štravs, 46), Grobelnik (Hartman, 87). Trener: Damjan Gajser.

Fužinar Vzajemci: Marčič, Branilović, Pesjak, Katuša (Krebs, 67), Paradiž kap., M. Turičnik (Idrissou, 85), Jovicic (Krevh, 85), Kovač, A. Turičnik (Moussinga Mouasso, 46), Verunica (Grcić, 90), Ferukoski. Trener: Mihael Bukovec.