(FOTO) Čarda na domačem terenu remizirala z Rakičanom

Vestnik, 31. 8. 2020
Niko Časar
Čarda - Rakičan

V 1. krogu Pomurske nogometne lige sta se včeraj na igrišču v Martjancih pomerili Čarda Martjanci in Rakičan. Ekipi sta se razšli z neodločenim izidom (3 : 3).

Postavi

Čarda Martjanci: Litrop, Ošlaj, Kardoš, Žganjar, Korpič, Gašpar, Malačič (Časar, 76), Barbarič, Bushaj, Sočič, Laci (Kos, 69)

Rakičan: Klemenčič, Vrhovski (Rajnar, 53), Bagari M., Bagari U., Kotnjek, Gregor (Poredoš, 60), Karoli (Čarni, 90+4), Godvajs, Kosi, Lukač, Meolic

Glavni sodnik: Ludvik Gönc

Po uvodnih dveh minutah je sodnik Ludvik Gönc iz Lendave zaradi dežja moral prekiniti igro. Po nekajminutni prekinitvi se je tekma nadaljevala.

Domači so nevarno zapretili že v 10. minuti, Gjergj Bushaj je želel z lobom presenetiti gostujočega vratarja Damjana Klemenčiča, vendar je žoga zadela le prečko. Isti igralec je v 21. minuti srečanja priboril strel z bele točke. Po tem, ko je bil nad njim storjen prekršek, je najstrožjo kazen izvajal Rok Malačič in v 22. minuti povedel domače v vodstvo z 1 : 0.

nk-čarda-martjanci, nk-rakičan, 1
Niko Časar

Niko Časar

Gostje so se kljub prejetemu zadetku borili in uspeli izenačiti v 40. minuti prvega polčasa, za 1 : 1 je zadel Marko Bagari, le minuto pred iztekom rednega dela polčasa pa so domači ponovno povedali po izvajanju prostega strela. V kazenski prostor je podal Goran Žganjar, za 2 : 1 pa je zadel Niko Barbarič.

Niko Časar

V začetku drugega polčasa se je igra nekoliko razživela, storjenih je bilo tudi več prekrškov, v 55. minuti pa je glavni sodnik pokazal še na drugi kazenski strel za domače. Uspešno ga je izvedel Goran Žganjar in povedel Čardo Martjanci v vodstvo s 3 : 1.

Niko Časar

Ko se je že zdelo, da je tekma odločena, so gostje dosegli drugi zadetek. V 73. minuti je bil uspešen Rok Godvajs, ki je izid spremenil na 3 : 2, v 87. minuti pa je še enkrat zadel v polno,. Sodnik Gönc je pokazal na še tretji kazenski strel na tekmi, Godvajs pa je postavil končni izid tekme, 3 : 3 (2 : 1).