(FOTO IN VIDEO) Maraton treh src: Zmagi pričakovano v Kenijo, najhitrejša Slovenca Ocepek in Kegl Vencljeva

I. B., 18. 5. 2019
Štart 39. Maratona treh src.

V Radencih danes 39. Maraton treh src.

Ob 8. uri so se kot prvi s štarta pognali pohodniki, uro pozneje pa je bil pričetek maratona in polmaratona. Prvi tekmovalci so po 42 kilometrih v cilj pritekli po dobrima dvema urama, tudi letos je bilo na štartu precej povabljenih tekačev, največ iz Kenije. Tekačem je bilo naklonjeno tudi vreme, saj ni deževalo, pa tudi temperature niso visoke. So pa bili na progi tudi tako imenovani zajci, ki bodo maratonsko progo odtekli v točno določenem času. To so bili Zlatko Rajh (3:45h), Vito Kraner in Zdravko Čufar (4h) ter Aleš Vanga (4:15h). Zajca za polmaratonsko preizkušnjo sta bila Matjaž Györek (1:45h) in Iztok Merhar (2h), na teku Radenska Naturelle pa Matjaž Kolar (1h). Ti tekači so označeni s časom, v katerem bodo pretekli razdaljo, ter z rdečimi baloni.

3.Zita Kacser(HUN)01:22:02

Polmaraton je štel tudi za državno prvenstvo. Naslov sta osvojila Janez Mulej inJasmina Pitamič Vojska.V cilju pa sta tudi zmagovalca maratonske preizkušnje, tako pri ženskah kot pri moških sta to Kenijca.

ZmagovalecMoses Kipruto Kibire.

Najhitrejši Slovenec na maratonu je bil Martin Ocepek, ki je po dosežen 4. mestu dejal: "Dal sem svoj maksimum, imam super čas in mislim, da sem že pripravljen za naslednji maraton." Zmagovalka v ženski konkurenci pa je po odtečenih 42 kilometrih dejala, da je v Radencih prvič, v teku je uživala in je vesela zmage.

468f622aa7047980b1d116a3c58b2d02

Za maratonci so se na progo podali še tekači na pet in deset kilometrov, ki so svoje že odtekli.