(FOTO) V Beltincih najboljši Maroša, Zečirijeva in oba nogometna kluba

Ines Baler, 7. 2. 2020
Najboljši športniki Občine Beltinci

Športna zveza in Občina Beltinci sta sinoči razglasili najboljše športnice, športnike, športne kolektive in perspektivne športnike za leto 2019.

Pred razglasitvijo sta športnike pozdravila župan Marko Virag in predsednik tamkajšnje športne zveze Andrej Pozderec. "Trudimo se, da športnikom omogočimo čim boljše pogoje za delo, tako infrastrukturno kot tudi finančno," je povedal Virag in dodal, da njihovi rezultati kažejo, da si upajo stopiti iz cone udobja in narediti nekaj več. Zavedajo se, da vsem ne morejo ugoditi, saj se športniki udejstvujejo v številnih panogah in vseh v občini ne morejo imeti, zato s finančnimi vložki pomagajo predvsem društvom, ki dobre pogoje omogočajo drugje. Pozderec se je ob tej priložnosti zahvalil občini, ker se v zadnjih letih veliko vlaga v šport in v športne objekte, kar se odraža tudi na rezultatih perspektivnih športnikov, ki se razvijajo v vrhunske športnike.

Perspektivni športnici za leto 2019

Najboljša športnica občine Beltinci v letu 2019 je postala karateistka Fiona Zečiri iz Beltinec. Je članica Karate kluba Murska Sobota, s tem športom pa se ukvarja vse od sedmega leta starosti. Lani je denimo na svetovnem prvenstvu v Bratislavi med mlajšimi članicami osvojila 5. mesto, pri starejših članicah pa je bila osma. Prav tako je bila uspešna na mednarodnih turnirjih, s katerih se je vrnila z nekaj medaljami, ob vsem tem pa opravlja še sodniško funkcijo.

Fiona Zečiri, najboljša športnica posamezno za leto 2019, 1. mesto

Drugo mesto v kategoriji športnic je osvojila Monika Kolbl iz Ižakovec. Kolblova je igralka elektronskega pikada in članica dveh klubov, Top-Gun iz Grlave in Maži bar Ižakovci. S slednjo je bila lani ekipno druga v prvi pomurski pikado ligi, posamezno pa prva med ženskami ter druga v mešanih dvojicah. Z ekipo iz Grlave je tekmovala v prvi slovenski ženski A super ligi in postala državna prvakinja. Ta naslov je osvojila tudi v dvojicah z Mojco Mužič, na evropskem prvenstvu v Italiji pa je bila ekipno druga. Tretje mesto pa je pripadlo judoisti Kaji Baler iz Bratoncev. Lani je v kategoriji mlajših kadetinj do 52 kilogramov na državnem prvenstvu osvojila tretje mesto, v skupnem seštevku slovenskega pokala pa je bila četrta. Ima status kategorizirane športnice pri Olimpijskem komiteju Slovenije (OKS) in štipendijo OKS - Sklad Mira Cerarja. Med drugim je bila še tretja na najmočnejšem evropskem turnirju za mlajše selekcije Borsa Open v Mostarju.

Kategorija najboljša športnica posamezno za leto 2019

Najboljši športnik beltinske občine v letu 2019 je postal Amadej Maroša iz Melincev. Član Nogometne šole Mura se že od sedmega leta starosti ukvarja z nogometom. Z Muro je prehodil pot iz tretje nazaj v prvo ligo. V sezoni 2018/2019 je zabil sedem golov v prvenstvu in štiri v pokalu. Njegov največji dosežek pa je gol, ki je Muri omogočil kvalifikacije za Ligo Evropa. V jesenskem delu letošnjega prvenstva je prispeval devet golov in je trenutno najboljši strelec pri Muri.

Najboljši v kategoriji najboljši športnik posamezno za leto 2019

Na drugem mestu je Martin Mesarič iz Lipovec. Standardni igralec članske ekipe HK Lipovci in slovenske reprezentance je bil lani na dvoranskem prvenstvu proglašen za najboljšega igralca prvenstva, tudi v hokeju na travi pa je nadaljeval z dobrimi predstavami, tako je v domačem prvenstvu postal najboljši igralec in strelec. Tretje mesto pa je pripadlo atletu Maju Janži iz Bratonec. Je član Atletskega kluba Pomurje in je v lanskem letu dosegel nekaj izvrstnih rezultatov. Postal je državni prvak med mlajšimi mladinci na 400 metrov, nekaj najvišjih stopničk pa si je pritekel tudi na mednarodnih mitingih.

Razglasitev najboljših športnikov, športnic, športnih kolektivov in perspektivnih športnikov Občine Beltinci za leto 2019

Za najboljšo žensko ekipo občine Beltinci za leto 2019 je bil razglašen Ženski nogometni klub Nona Pomurje Beltinci. Klub je lani obeležil dvajsetletnico delovanja, osvojil državni in pokalni naslov, za nameček pa so nogometašinje na domačih tleh igrale v kvalifikacijah za Ligo prvakinj. Klub je eden od stebrov slovenskega ženskega nogometa, kar kažejo tudi številni vpoklici igralk v slovensko reprezentanco. Uspešne pa so tudi mlajše selekcije kluba.

Najboljša ženska ekipa Ženski nogometni klub Pomurje Beltinci

Nogometno društvo Beltinci Klima Tratnjek je najboljša moška ekipa v občini. Že drugo leto zapored ekipa tekmuje v 2. SNL, kjer si želijo tudi obstati. V klub je vključenih okrog 150 otrok in tudi mlajše selekcije so lani uspešno nastopale v tekmovanjih. Hokejski klub Lipovci je druga najbolj uspešna moška ekipa. Lani so postali državni prvaki v dvoranskem hokeju in v hokeju na travi. Na evropskem klubskem prvenstvu v Pragi pa so zasedli 5. mesto. Tretje mesto med moškimi ekipami je pripadlo Nogometnemu klubu Aluvar Gančani, ki je v letu 2019 dosegel enega največjih uspehov v zgodovini kluba. Iz prve MNZ Murska Sobota se je namreč uvrstil v Pomursko ligo, kjer trenutno zaseda 4. mesto. Vse nagrajene ekipe pa velik poudarek dajejo tudi delu z mladimi.

Najboljša moška ekipa ND Beltinci – Klima Tratnjek

Posebno priznanje za izjemne dosežke na področju slepih in slabovidnih je tokrat prejela Silva Mlinarič iz Lipovec, članica Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota, ki je že več let aktivna v športnih dejavnostih društva. Njen najbolj izstopajoč dosežek v lanskem letu sta zlati medalji na prvenstvu v vrtnem kegljanju Slovenije v kategoriji B1. Postala je državna prvakinja med posameznicami in ekipno.

Posebno priznanje za izjemne dosežke na področju slepih in slabovidnih je prejela Silva Mlinarič iz Lipovec (druga z leve)