(FOTO) Memorial Mirka Ungerja st. in odprto prvenstvo Murske Sobote

Vestnik.si, 1. 9. 2022
Namizni tenis.

V dvorani OŠ III v Murski Soboti sta potekali veliki namiznoteniški tekmovanji: 7. memorial Mirka Ungerja st.in 52. odprto prvenstvo Murske Sobote za mladino.

Najprej je bil na sporedu že 7. memorial Mirka Ungerja st. V štirih starostnih kategorijah pri moških in v dveh pri ženskah se je prijavilo 67 tekmovalcev in tekmovalk iz Hrvaške, Slovaške, Srbije in Slovenije. V dvorani so bili tudi nekdanji zelo uspešni »Soboški« igralci, nekoč državni prvaki tako med posamezniki kot v dvojicah ter ekipno. Tako so prišli tekmovat Jože Žekš, Igor Vinčec, Dario Varga, Miran Močan, Smiljan Mekicar, Janko Öri, in Borut Benko, ki pa ni igral. Tudi trener v letih 1981 do 1985 soboškega kluba Matjaž Šercer, ki je sedaj trener v Veliki Britaniji, je prišel tekmovat. Popoldan, po kosilu ( tradicionalno že sedmo leto čevapčiči in paradajz ), pa je bil na sporedu še turnir v absolutni kategoriji, kjer je 1. mesto osvojil Mitja Horvat ( Interdiskont ), 2. mesto je osvojil Bojan Ropoša ( Sobota ) in polfinalista sta bila člana prvoligaške ekipe Velenja Miha Kljajič in Patrik Videc. Za turnir absolutne kategorije se je prijavila še večina igralcev, ki so tekmovali že dopoldan in med 8 najboljših so se uvrstil Smiljan Mekicar ( Vrhnika ), Jan Lipič ( Kema Murexin ), Luka Šantavec ( Sobota ) in zmagovalec super finala v dopoldanskem programu Aleš Knez ( Rimske Toplice ). Robert Gerenčer in Franc Žalig ( oba Lendava ) ter Viktor Tkalec ( Beltinci ) so izpadli v osmini finala. Vsi, ki se niso uvrstili med 16 najboljših, pa so odigrali še tolažilni turnir, kjer pa je 1. mesto osvojil Zvonimir Turk ( Čakovec ), ki je v finalu premagal Darka Fijavža ( Ljutomer ). Nejc Titan ( Sobota ) je osvojil 3.-4. mesto, Vojko Gumilar ( Sobota ) in Aleš Pintarič ( Turnišče ) pa sta izpadla v četrtfinalu tolažilnega turnirja. Franko Lipičar , Gorazd Majič in Aljoša Grčar ( vsi trije Sobota ) so izpadli v prvem kolu tolažilnega turnirja, kot tudi Jaka Zelko ( Kema Murexin ) in Karel Žižek ( Lendava ). Pri članicah je 1. mesto osvojila rojena »Sobočanka« Jasna Šebjanič Pupis ( Postojna ), druga pa je bila Tatjana Brglez ( Maribor ). V polfinalu sta igrali Sara Tanšek in Martina Komovec ( obe Sobota ). Zmagovalka tolažilnega turnirja pa je postala še ena rojena v Murski Soboti in nekoč članica NTK Sobota Jasna Kačer ( dekliško Breznik ), ki sedaj živi na Slovaškem in je povabila še tri igralce tamkajšnjega kluba. Tako sta Mitja Horvat in Jasna Šebjanič Pupis osvojila velik prehodni pokal in ker je Mitja Horvat osvojil turnir tretjič, je dobil prehodni pokal v trajno last, Jasna pa ga je osvojila drugič in bo lahko njen že naslednje leto.

2. mesto Luka Šantavec ( Sobota )

3. - 4 . mesto Aleksander in Filip Miščevič ( oba Letrika )

Tolažilno 1. mesto David Štern ( Slovenska Bistrica ), 2. mesto Jaka Zelko ( Kema Murexin ), 3.-4. mesto Nejc Titan in 5.-8. mesto Aljoša Grčar ( oba Sobota )

kategorija 30 – 49 let :

1. mesto Janko Öri ( Sobota )

2. mesto Uroš Cerar ( Vrhnika )

3. – 4. mesto Viktor Tkalec ( Beltinci ) in Josip Đuran ( Čakovec )

5. – 8. mesto Robert Gerenčer ( Lendava ) in Martin Premoša ( Turnišče )

Tolažilno 1. mesto Gorzad Selišek ( Ptuj ), 2. mesto Aleš Pintarič ( Turnišče ),

3. – 4. mesto Karel Žižek ( Lendava ) in 5. – 8. mesto Gorazd Majič ( Sobota )

kategorija 50 – 59 let :

1. mesto Aleš Knez ( Hrastnik )

2. mesto Drago Torkar ( Vrhnika )

3. – 4. mesto Miran Močan in Igor Vinčec ( oba Sobota )

5. – 8. mesto Smiljan Mekicar ( Vrhnika ) in Darko Fijavž ( Ljutomer )

Tolažilno 1. mesto Dražen Bubek ( Mihovljan ), 2. mesto Dušan Masten ( Mala Nedelja ), 3. – 4. mesto Ferdinand Zadravec ( Ljutomer )

kategorija nad 60 let :

1. mesto Jožef Žekš ( Sobota )

2. mesto Darko Drčić ( Ptuj )

3. – 4. mesto Zvonimi Turk ( Čakovec ) in Dario Varga ( Ljubljana )

5. – 8. mesto Ivo Sklizovič ( Ljutomer ), Matjaž Šercer ( Ljubljana ),

Ciril Kozjek ( župan Šenčurja ), Sladjan Svrzić ( Crvena Zvezda Beograd )

9. – 16. mesto Andrej Lesnik ( Ljutomer ) in Franc Žalig ( Lendava )

Tolažilno 1. mesto Vojko Gumilar ( Sobota ), 2. mesto Jože Fartek ( Kema Murexin ), 3. – 4. mesto Stanko Grah ( Bakovci ) in Franko Lipičar ( Sobota )

5. – 8. mesto Avguštin Fister ( Bakovci ) in Jože Vozlič ( Ljutomer )

SUPER FINALE MED ZMAGOVALCEMA KATEGORIJE

50 – 59 LET IN NAD 60 LET

Aleš Knez : Jožef Žekš 3:2

kategorija ženske do 49 let :

1. mesto Martina Komovec ( Sobota )

2. mesto Sara Tanšek ( Sobota )

3. – 4. mesto Jasna Kačer ( Slovaška ) in Petra Smolej ( Šenčur )

kategorija nad 50 let :

1. mesto Jasna Šebjanič Pupis ( Postojna )

2. mesto Tatjana Brglez ( Maribor )

3. – 4. mesto Dragica Lapanja ( Šenčur )

3. – 4. mesto Vesna Wrana ( Mihovljan )

Tolažilno 1. mesto Petra Majerič ( Šoštanj )

SUPER FINALE MED ZMAGOVALKAMA KATEGORIJE

DO 49 LET IN NAD 50 LET

Martina Komovec : Jasna Šebjanič Pupis 3:0

murska-sobota, namizni-tenis

Nato je NTK Sobota organiziral že 52. odprto prvenstvo Murske Sobote za mladino-7 memorialni turnir Mirka Ungerja st. za mladino, ko se je zbralo 59 igralk in igralcev iz osmih slovenskih klubov, ki pa so nastopili v štirih starostnih kategorijah.

Rezultati :

MLADINCI : 1. mesto Brin Vovk Petrovski, 2. mesto Matic Čopar ( oba Savinja ), 3. – 4. mesto Nino Šegula in Jure Smodiš ( oba Kema Murexin ).

Tolažilno 1. mesto Gašper Srebočan Čebela ( Savinja ), 2. mesto Luka Šantavec ( Sobota ), 5. – 8. mesto Aljoša Grčar ( Sobota )

MLADINKE : 1. mesto Zala Kontelj ( Kajuh-Slovan )

KADETI : 1. mesto Bor Brodnjak ( Kajuh – Slovan ), 2. mesto Aleksander Miščevič ( Letrika ), 3. – 4. mesto Nejc Zavasnik ( Savinja ) in Aleks Koren ( Cirkovce ). 9. – 16. mesto Nejc Titan ( Sobota ), Tai Puhan in Jaka Zelko ( oba Kema Murexin ). Tolažilno 1. mesto Gašper Ekart ( Maribor ).

KADETINJE : 1. mesto Ema Crnkovič ( Kema Murexin ), 2. mesto Katarina Lešnjak ( Kajuh-Slovan ), 3. – 4. mesto Ana Gergek ( Kema Murexin ) in Ana Leskošek ( Savinja ).

Tolažilno 1. mesto Pika Bavdek ( Kajuh-Slovan ) in 2. mesto Živa Dogar ( Kema Murexin )

MLAJŠI KADETI : 1. mesto Urban Zavasnik ( Savinja ), 2. mesto Filip Miščevič ( Letrika ), 3. – 4. mesto Vid Semprimožnik ( Savinja ) in Jan Loboda ( Mengeš ). Tolažilno 1. mesto Aid Ružnić ( Mengeš ) in 5. – 8. mesto Maks Bagari ( Sobota )

MLAJŠE KADETINJE : 1. mesto Vita Ekart ( Maribor )

NAJMLAJŠI KADETI : 1. mesto Urh Novak ( Cirkovce ), 2. mesto David Marčeta ( Savinja ), 3. – 4. mesto Aleksander Nelson Hujs ( Sobota ) in Anže Safošnik ( Cirkovce ). Tolažilno 1. mesto Žiga Benko ( Sobota ).

NAJMLAJŠE KADETINJE : 1. mesto Pia Kundih, 2. mesto Neli Koren ( obe Cirkovce ) in 3. mesto Kaja Horvat ( Sobota ).