(FOTO) Na motokrosu v Mačkovcih je v najmočnejši kategoriji slavil Jan Pancar

Vestnik.si, 3. 7. 2022
Niko Časar
V Mačkovcih je potekala četrta dirka odprtega državnega prvenstva v motokrosu.

Na progi za motokros v Mačkovcih je v organizaciji Avto-moto društva (AMD) Štefan Kovač Murska Sobota potekala četrta dirka odprtega državnega prvenstva v motokrosu.

Motokrosisti so tekmovali v osmih kategorijah. V kategoriji MX 50 so slavili Matic Maček iz AMD Vurberk, David Dorčić iz Hrvaške in Viktor Kolnookov iz Srbije. Oliver Mauko iz AMD Štefan Kovač Murska Sobota je osvojil enajsto mesto.

motokros-mačkovci, državno-prvenstvo
Niko Časar

V kategoriji MX 65 je prvo mesto osvojil Alex Novak iz AMD Brežice, drugi je bil Mark Eross Szoke iz Romunije, tretji pa je bil Taj Golež iz TRK Tajfun Šport. V kategoriji MX 85 je slavil Lukas Osek iz Motocross ski Gajser team, drugi je bil Miha Vrh iz MX Moto društvo Bistrc, tretji pa je bil Aron Katona iz Madžarskem.

Niko Časar

V kategoriji MX 125 si je zmago pridirkal Tilen Demšič iz AMD Orehova vas, za njim sta zaostala Žan Oven iz AMD Šentvid pri Stični ter Luka Kranjc iz AMD Irt Brothers. Val Crnkovič iz AMD Štefan Kovač Murska Sobota je bil na enajstem oziroma predzadnjem mestu.

Niko Časar

V kategoriji MX Veterani 40 je zmagal Cristoph Lackner iz Avstrije pred Leonom Feršem iz AMD Vurberk in Simonom Lavrinom iz AMD Slovenske Konjice. V kategoriji MX Veterani 50 je slavil Werner Lackner iz Avstrije, drugi je bil Bogomir Gajser iz Motocross ski Gajser team, tretji pa je bil Otto Varsanyi iz Madžarske. V kategoriji MX 2 je slavil Luka Milec iz AMD Orehova vas, za njim sta zaostala Gal Hauptman iz AMD Šentvid pri Stični in Michael Lackner iz Avstrije. V najmočnejši kategoriji MX Open si je zmago privozil Jan Pancar iz AMD Šentvid pri Stični, drugi je bil Peter Irt iz AMD Irt Brother, tretji pa je bil Miha Bubnič iz ACJ Sport.

Niko Časar

Naslednja dirka državnega prvenstva bo 3. septembra v Radizelu, sklepno dejanje prvenstva pa bo 11. septembra v Dolini pod Kanalom. Teden dni kasneje se bodo motokrosisti ponovno mudili v Mačkovcih, takrat bo namreč potekala četrta dirka pokalnega prvenstva.