(FOTO) Muraši v sodnikovem podaljšku klonili v Ljudskem vrtu

Kljub temu, da je bil začetek prve slovenske nogometne lige zaradi okužb s koronavirusom prestavljen na 22. avgust, je soboška Mura v sredo odigrala tekmo. Šlo je za pripravljalno srečanje z vijoličastimi. V Ljudskem vrtu je Murin strateg Ante Šimundža na zelenico v prvem polčasu poslal Obradovića, Karničnika, Maruška, Gorenca, Šturma, Kouterja, Horvata, Filipovića, Bobičanca, Šušnjaro in Marošo. Povedli so Mariborčani v 31. minuti, strelec pa je bil Aljoša Matko. 1 : 0 je bil tudi izid prvega polčasa. V drugem ni trajalo dolgo, ko je Mura prišla do izenačenja. V 48. minuti je zadel Andrija Filipović. Akcijo je začel Bobičanec, ki je poslal predložek pred vrata Kenana Pirića, pred Marošo je izbil Milec, žoga pa je prišla do Filipovića, ki je mrežo zatresel s kakšnih 13-metrov. V drugem polčasu je Šimundža opravil več menjav, tako da so priložnost za igro dobili še Zalokar, Kaučič, Kosi, Štrakl, Tio in Kai Cipot, Brkić, Žižek, po daljši odsotnosti je spet igral tudi kapetan Kozar. Rezultat se vse do sodnikovega podaljška ni spremenil, nato pa so v treh minutah vijoličasti zadeli dvakrat (Požeg Vancaš, Tavares) in srečanje se je končalo z rezultatom 3 : 1.