(FOTO) Nafta v Lendavi premagala Bilje s 4 : 1

Vestnik.si, 26. 3. 2022
Nafta 1903 in Bilje.

V 22. krogu 2. SNL so nogometaši Nafte v Lendavi prikazali lepo in učinkovito predstavo v obračunu z Biljami, ob štirih zadetkih pa bi lahko dosegli še najmanj tri. Res pa je, da bi tudi gostje lahko dosegli še kakšnega več.

Nafta 1903 - Vitanest Bilje 4 : 1 (2 : 1)

Športni park Lendava, 300 gledalcev, sodnik: Božo Kondić (Ljubljana).

Strelci: 1 : 0 Burai (17), 2 : 0 Drk (37), 2 : 1 Jermol (38), 3 : 1 Haljeta (55), 4 : 1 Magdič (84).

Rumena kartona: Drk; Brešan.

Nafta 1903: Galoši, Bolla, Čuček Bezjak (Zana, 61), Florjanc, Nemeth, Szabo, Drk (Magdič, 82), Novinič, Burai (Fekete, 70), Vinko kap., Haljeta. Trener: Gabor Boer.

Vitanest Bilje: Lipičar, Erniša, Kladar, Brešan, Humar, Koron, Jalinous, Jermol, Pantelić (Batič, 85), Doplihar kap. (Terziev, 72), Zubanović. Trener: Dominik Beršnjak.

lendava, nogomet, nafta-1903, bilje

Nafta je v prvem polčasu presenetila Biljence z visokim pokrivanjem, saj so večkrat vsi njeni igralci razen vratarja stali kar na polovici nasprotnika. Primorci so rabili kar slabe pol ure, da so se navadili na takšen način igre in so vmes velikokrat zaradi tega izgubili žogo, kar je privedlo do številnih priložnosti za Lendavčane.

V 17. minuti je Bence Szabo lepo podal do Erika Csabe Buraija, ki je pobegnil obrambi gostov in mirno zadel - 1 : 0.

V 37. minuti se je po nizu akcij gostiteljev Dominik Drk nenadoma odločil za strel po tleh z 20 metrov, meril pa je zelo natančno, saj je žoga končala v levem spodnjem kotu vrat Bilja - 2 : 0.

Medtem ko so se domači še veselili zadetka, so Biljenci že udarili nazaj. Z desne strani je sprožil Faris Zubanović, vratar Marko Galoši pa je žogo odbil samo do Nika Jermola, ki je takoj streljal in zadel - 2 : 1.

V 39. minuti bi Szabo lahko povišal vodstvo, saj je streljal s petih metrov razdalje, a se je z obrambo izkazal vratar Jure Lipičar.

V 55. minuti sta hiter protinapad po levi strani izvedla Vedran Vinko in Nermin Haljeta. Kapetan Nafte je na koncu podal do Haljete, ta pa je z levico poslal žogo diagonalno v daljši kot vrat gostov - 3 : 1.

V 82. minuti je strelca Dominika Drka zamenjal Lukas Magdič in le dobro minuto po vstopu na igrišče po podaji Haljete že natančno zadel z 18 metrov - 4 : 1.

Biljenci so si so konca tekme priborili še dve lepi priložnosti, vendar niso merili tako dobro kot Lendavčani, ki so s to zasluženo zmago ubranili tretje mesto na lestvici in sedaj upajo na spodrsljaj drugega Triglava na gostovanju v Dobu.