(FOTO) Namiznotenisači odprli novo sezono

Vestnik, 3. 9. 2019
Murska Sobota, namizni tenis, 5. memorial Mirka Ungerja St

Minulo nedeljo so za namiznoteniške loparje poprijeli člani in veterani. Potekal je namreč 5. Memorial Mirka Ungerja starejšega, na katerem je nastopilo 49 tekmovalcev, med njimi tudi nekaj pomurskih predstavnikov.

Janko Öri, Sobočanec, ki sicer živi v bližini Medvod, je bil najboljši v kategoriji moških do 49 let. Miha Jamšek, ki je letos prestopil v NTK Sobota in bo igral za prvo člansko ekipo v II. SNTL, je obstal v četrfinalu, Viktor Tkalec iz Beltinec pa je bil drugi v tolažilnem delu. V kategoriji 50-59 let je zmagal Bojan Maselj iz Domžal, Sobočanca Miran Močan in Igor Vinčec pa sta bila tretji in četrti. Med najboljšo osmerico sta se uvrstila še Smiljan Mekicar, v Ljubljani živeči Sobočanec, in Dušan Masten od Male Nedelje. Do glavnega dela sta prišla še Roman Štuhec in Miran Štefanec, oba prav tako od Male Nedelje. V tolažilnem delu je Zlatko Veselinovič iz Murske Sobote v finalu premagal Darka Fijavža iz Ljutomera, še prej pa Vojka Gumilarja in Borisa Žagarja (oba iz Murske Sobote). Božo Mlinarič od Male Nedelje je obstal v četrtfinalu tolažilnega dela.

murska-sobota, namizni-tenis, 5
5. memorial Mirka Ungerja starejšega za člane in veterane.

Jože Žekš iz Rakičana je v kategoriji moških nad 60 let postal četrtič zaporedni zmagovalec, v finalu pa je tokrat ugnal Iva Sklizoviča iz Ljutomera. V četrtfinalu je nastopil tudi Ivan Ocepek iz Gornje Radgone, v tolažilnem delu pa je bil Pucončan Jože Fartek prvi, Ljutomerčan Andrej Lesnik drugi, Peskovčan Ludvik Lazar pa tretji. Pri ženskah, v kategoriji do 49 let, je slavila Mariborčanka Martina Komovec, Cvenčanki Anamarija Horvat in Eva Horvat pa sta bili tretja in četrta. V kategoriji nad 50 let je prvo mesto osvojila v Murski Soboti rojena Jasna Šebjanič Pupis, ki sedaj stanuje v Postojni.

Odigran je bil tudi superfinalni obračun med zmagovalcema kategorije 50-59 let in nad 60 let. Po tesni borbi je bil Bojan Maselj s 3 : 2 boljši od Jožeta Žekša. Pri ženskah pa je v superfinalu zmagala Martina Komovec, ki je tako tretjič osvojila prehodni pokal in ga dobila v trajno last.

V absolutni kategoriji med člani je v finalu s 3 : 1 Tomaž Pelcar premagal Damjana Zelka (oba Kema). Janko Öri in Miha Jamšek sta bila tretji in četrti, med osem sta se uvrstila še Luka Norčič iz Keme in Mekicar, v osmini finala pa je bilo konec poti za Jožeta Žekša in Igorja Vinčeca. Tolažilni del je dobil Mario Uršanič iz Čakovca, Gumilar in Veselinovič pa sta se poslovila v četrfinalu. Pri članicah je zmagala Anamarija Horvat, druga je bila njena mlajša sestra Eva, obe sta članici NTK Sobota.