(FOTO) Državno prvenstvo U18 v odbojki na mivki

Vestnik.si, 14. 7. 2021
Državno prvenstvo v odbojki na mivki za mlade do osemnajst let.

Na mestnem kopališču v Murski Soboti je bil drugi turnir državnega prvenstva v odbojki na mivki za mlade do 18 let, ki ga je organiziral Cona.center. Pomurci so ostali brez vidnejših uspehov.

Pri fantih sta zmagala Mohor Travnik in Vid Ranc, pri dekletih pa Živa Javornik in Ula Gorjup.

Pri fantih so nastopile le štiri ekipe, saj so nekateri najboljši slovenski igralci z reprezentanco na turnirju v tujini. Tratnik in Ranc sta dobila vse tri dvoboje in zasluženo osvojila turnir, v tekmi za drugo mesto pa sta Grega Okroglič in Primož Jeklin premagala Aleksandra Stojanovića in Mirnela Tunanovića. Četrto mesto je pripadlo Teu Založniku, ki trenira pod vodstvom Bogdana Mariča v OK Radenci, in Filipu Winklerju.

murska-sobota, državno-prvenstvo-v-odbojki, odbojka-na-mivki

Pri dekletih je nastopilo skupno osemnajst ekip, prvo mesto pa sta osvojili Živa Javornik in Ula Gorjup, ki sta v finalu z 2 : 0 (15 : 9, 15 : 10) odpravili Anjo Puckmeister in Tino Šketa Rozman. Tretje mesto sta zasedli Zala Kalar in Rima Posedel.

Izidi; fantje: Okroglič/Jeklin – Travnik/Ranc 1 : 2 (15 : 13, 13 : 15, 7 :12), Stojanović/Tunanović – Winkler/Založnik 2 : 1 (13 : 15, 15 : 8, 12 : 8), Okroglišč/Jeklin – Winkler/Založnik 2 : 0 (15 : 9, 15 : 9), Stojanović/Tunanović – Travnik/Ranc 1 : 2 (11 : 15, 15 : 12, 9 : 12), Winkler/Založnik – Travnik/Ranc 0 : 2 (10 : 15, 10 : 15), Okroglič/Jeklin – Stojanović/Tunanović 2 : 1 (13 : 15, 15 : 9, 12 : 7); dekleta: polfinale: Puckmeister/Šketa Rozman – Kalar/Posedel 2 : 0 (15 : 7, 15 : 11), Javornik/Gorjup – Peklaj/Zajc 2 : 0 (15 : 9, 15 : 13); 3. mesto: Kalar/Posedel – Peklaj/Zajc 2 : 0 (15 : 9, 15 : 6); finale: Puckmeister/Šketa Rozman – Javornik/Gorjup 0 : 2 (9 : 15, 10 : 15).