(FOTO) Odranci povedli, Ljutomer izenačil in jesenski del končal brez poraza

Vestnik.si, 31. 10. 2021
Niko Časar
Ljutomer - Odranci

Ta konec tedna so v Pomurski nogometni ligi na sporedu dvoboji 12., zadnjega jesenskega kroga. Osrednji obračun kroga je bil včeraj v Ljutomeru, kjer so pri najboljši ekipi jesenskega dela, Avto Rajh Ljutomer, gostovali Odrančani. Tekma se je končala brez zmagovalca z izidom 1 : 1 (0 : 1).

Domača ekipa je srečanje pričela v postavi Lörinc, Nemec, Vinter, Madon, Šalamun, Panič, Semenič T., Ketiš, Kolman, Virag in Semenič G. Pri gostih je trener Franc Cifer na igrišče poslal Farkaša, Sukiča, Suhača, Tompo, Hartmana, Voka, Žerdina, P. Horvata, M. Horvata, Ciglariča in Emrulija.

pnl, avto-rajh-ljutomer, nk-odranci
Niko Časar

Prleki so imeli pred zadnjim prvenstvenim dvobojem v tem letu neverjetno serijo. Po neodločenem izidu v 1. krogu proti Gradu v gosteh so nanizali kar deset zmag in si že dva kroga pred koncem jesenskega dela prvenstva priigrali naziv najboljše ekipe jeseni. Odranci, ki so v prleško prestolnico prišli kot tretjeuvrščena ekipa, so v prvem polčasu presenetili gostitelje in bili nevarnejši. Izkoristili so le eno priložnost za zadetek, ki ga je v 21. minuti dosegel nekdanji nogometaš Ljutomera Luka Ciglarič. Slednji je imel v prvem polčasu še eno priložnost za povišanje vodstva, a je bil premalo zbran pred vrati domačega čuvaja mreže Marka Lörinca.

Niko Časar

V drugem polčasu so se domačini prebudili. Zaigrali so podjetneje in svojo premoč kronali z izenačujočim zadetkom Karla Šalamuna v 65. minuti. Pred okrog 200 gledalci sta imeli ekipi priložnosti, da si priigrata zmago, a se do konca dvoboja izid ni več spremenil.

Niko Časar

Niko Časar

Niko Časar

Niko Časar

Domači trener Marko Fajdiga je s svojo ekipo osvojil naslov jesenskih prvakov v Pomurski nogometni ligi. Na 12 tekmah so dosegli deset zmag, dva remija in prvi del tekmovanja končali brez poraza.

Niko Časar

V soboto sta bili odigrani še dve tekmi 12. kroga. Čarda Martjanci je z 2 : 1 premagala Grad, Črenšovci in Polana pa sta se razšla z začetnim rezultatom.

Ljutomer je jesenski prvak z osvojenimi 32 točkami. Na drugem mestu je s 26 točkami Polana, tretji pa s 23 Odranci.