(FOTO) Panvita Pomgrad zanesljivo dobila prvo tekmo četrtfinala

Vestnik.si, 26. 3. 2023
Panvita Pomgrad : OK Triglav Kranj

Po izenačenih tekmah v rednem delu (vse tri tekme so se končale na pet nizov), so Sobočani na prvi tekmi četrtfinala prikazali odlično igro in Kranjčane zanesljivo premagali z izidom 3 : 0.

Panvita Pomgrad – Hiša na kolesih Triglav 3:0 (19,21,12)

Športna dvorana OŠ I v M. Soboti, gledalcev 160, sodnika: Nina Juraja, Bernard Valentar.

Panvita Pomgrad: Rajnar, Šormaz 14, Avšič, Drvarič 2, Suhadolnik 8, Rojnik 12, Kovačič, Legen, Bedrač 3, Fužir 4, Jurić 5, Vrabl in Novak (oba libero). Trener: Dejan Fujs.

Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimović 2, Nanut 7, Glamočanin 2, Tučen 6, Snedec, Šikanič 2, Mali 5, Adžović, Jovović 9, Fajfar in Rotar (oba libero). Trener: Sašo Rop.

panvita-pomgrad, pomurje-deset, triglav, ok-triglav-kranj, odbojka

Domači so tekmo silovito začeli in takoj povedli s 4:0. Takoj je odreagiral gostujoči trener Sašo Rop, vendar se je serija z Jakobom Rojnikom se servisu nadaljevala do 5:0. Po njegovi napaki pri začetnem udarcu so gostje prišli do prve točke, Jovović pa je imel obetaven napad še za 5:3, a udaril v out in gostje niso ujeli priključka. To možnost so imeli še pri 7:5, vendar je domači trener Fujs s premorom zaustavil poizkus gostov, od tu naprej pa so Prekmurci odločno nadaljevali. Bili so razigrani, nevarnost je pretila tako od Rojnika kot od Šormaza, Juriča in tudi mladega Suhadolnika, kar je prineslo vodstvo s 14:6 in Sašo Rop je posegel po drugem odmoru. Ibrišimovič je takoj zatem sicer dosegel točko za 14:7, a je bilo to v igri Kranjčanov premalo za kaj več, saj so domačini nadalje povedli z 18:10. Ko smo pri 21:15 videli še najlepšo točko niza, ki so jo dobili domači, je bil jasno, da bodo s prikazano energijo prvi niz zanesljivo pripeljali do konca. Z uspešnim napadom ga je zaključil Šormaz za 25:19.

Tudi drugi niz so bolje odprli domačini, razigran je bil Šormaz ki je dosegel tri točke do izida 4:2, pri 6:2 pa je Rop znova zahteval odmor. Nato so domačini še povedli z 8:3, a so gostje prišli do preobrata. Mali, ki je bil na servisu od 8:4, je z uspešnim napadom priigral izenačenje na 8:8, po neuspešnem napadu Rojnika pa so Kranjčani prvič na tekmi povedli in sicer z 8:9. Tu se je prvič in edinkrat na srečanju pokazala ranljivost domačih. Tekma se je lomila, gostje pa so po uspešnem napadu Šikaniča povedli še za dve točki – 9:11. Ko je bila prednost 13:16, je bilo pri domačih že precej negotovosti, a so strnili vrste in priredili preobrat. Najprej so izenačili na 16:16, od tu naprej pa je igra ob podpori gledalcev še dodatna stekla. Niz se je z uspešnim napadom domačega odbojkarja Urbana Fužirja končal s 25:21, v tem času pa so gostje tri od svojih petih točk dosegli po napaki soboškega servisa.

Da so odbojkarji Panvite Pomgrada dobro pripravljeni na nasprotnika, je bilo očitno tudi v tretjem nizu, ki so ga ponovno zanesljivo odprli in z raznovrstno igro povedli s 7:2. Nalet je skušal zaustaviti kranjski trener Rop z odmorom, ki ni prinesel učinka. Domači so z Drvaričem na servisu nadaljevali do 9:2 (na servisu je bil od 5:2), ko je domači kapetan naredil napako in poklonil tretjo točko gostom. Napaka je bila zgolj slaba uteha za kranjske odbojkarje. Domačini so bili razigrani tako v obrambi kot v napadu in višali vodstvo do 12:4, kasneje še na 18:8, in jasno je bilo, da Gorenjci tokrat ne morejo blizu. Domači so dosegli visoko zmago kar s 25:12, zadnjo točko pa so dosegli po napaki gostujočega servisa.

Izjavi po tekmi:

Dejan Fujs, trener Panvite Pomgrada:

Tudi sam sem nekoliko presenečen nad zmago s tako visokim rezultatom, saj so Kranjčani vedno neugoden nasprotnik. Moram pohvaliti ekipo, ki se je držala vseh navodil in napotkov, s katerimi smo se pripravljali na tekmo. Taktično smo odirali eno boljših, če ne celo najboljšo tekmo v sezoni. Pokazali smo disciplino, kvaliteto in predvsem veliko željo in borbenost.

Sašo Rop, trener HišeNaKolesih Triglav:

Nimam dosti povedat, razen dobre igre domačinov. Morda smo dobro igrali zgolj pol niza, to pa je tudi vse. Kaj več od poraza si za to danes nismo zaslužili. Edina dobra stvar tega je, da slabše verjetno ne moremo igrati, tako da upam, da se še vrnemo v Mursko Soboto na tretjo tekmo. Domačini so bili mentalno izjemno močni, ali se bomo mi do srede zbudili, je pa na nas.