(FOTO) Pomurke Ajdovkam nasule 23 zadetkov, kapetanka Kolblova osemkratna strelka

Nogometašinje None Pomurja Beltinec so v Bratoncih v 8. krogu 1. SŽNL kar s 23 : 0 premagale Ajdovščino. Domačinke so srečanje začele v postavi Nemet, Kolar, Sok, Korošec, Kolbl, Nemec, Hofman, Tibaut, Horvat, Makovec in Kajzba. Mrežo Alenke Bric v gostujočih vratih je že v 2. minuti tekme načela Špela Kolbl, čez 3 minute pa je vodstvo z uspešno realizirano enajstmetrovko povišala Koroščeva. Mreža se je do konca prvega polčasa zatresla še devetkrat. Med strelke se je še dvakrat vpisala Kolblova, štirikrat Hofmanova, dvakrat Kajzba in enkrat Sara Makovec. Strelski šov Pomurk se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Od 50. do 87. minuti so domačinke Ajdovkam nasule še dvanajst golov. Petkrat je Bricovo ugnala Kolblova, trikrat Kajzba, dvakrat Makovčeva, po enkrat pa sta zadeli še Koroščeva in Rozmaričeva. Prihodnjo nedeljo čaka Pomurke gostovanje na derbiju v Ljubljani. Fotografije Aleš Cipot.