(FOTO) Pomurke dosegle vse zmage in prejele pokal

Tomo Köleš, 26. 5. 2019
Nataša Juhnov
"Prve smooooooooo!"

Igralke ŽNK Telemach GMT Beltinci so v zadnjem krogu slovenske ženske nogometne lige v Bratoncih premagale Olimpijo z 2 : 1 in tako z rekordnim izkupičkom vseh zmag potrdile naslov državnih prvakinj.

Telemach GMT Beltinci - Olimpija 2 : 1 (0 : 1)

Igrišče Bratonci, 150 gledalcev, sodnica: Mediha Durić.

d4379efb5cffcea52c9201f013c737f7
Kapetanka Anja Prša prejema pokal državnih prvakinj.

Strelke: 0 : 1 Vindišar (34), 1 : 1 Kolbl (77), 2 : 1 Tibaut (91).

a24f61d3cb09bb2bd39f8fd3222c4bd7
Tjaša Tibaut je s skupno 308 zadetki postala najboljša strelka v zgodovini slovenskih prvenstev.

Rumeni kartoni: Vindišar, Kumalić, Kralj (vse Olimpija).

44fb6b2e50c8de14673210ade2b278c1
Olimpija je skušala tokrat z ostrimi prekrški razbiti igro Pomurk.

Telemach GMT Beltinci: Meršnik, Sok, Korošec, Kolbl, T. Nemec (Horvat, 94), Hofman (N. Nemec, 1), Rozmarič, Prša kap., Tibaut, Makovec, Čizmazija (Pernek, 72). Trenerka: Nuša Ladinek.

1b96777a44212f87a2e0ad76a967b691
Izredna enotnost ekipe je privedla do novega naslova državnih prvakinj.

Olimpija Ljubljana: Božič, Koprivnikar, Kos, Kralj, Alič, Rogan kap., Milović, Benak, Vindišar, Kumalić, Kalašić. Trener: Andrej Janežič.

be99535da5d4726a53a19c1ff27801e7
Špela Rozmarič je imela v obrambi veliko težkega dela.

Pomurske igralke so po tekmi več kot zasluženo prejele pokal za nov naslov državnih prvakinj. V tej sezoni so namreč previharile skozi žensko ligo, saj so prvenstvo končale prav z vsemi zmagami, Špela Kolbl je s 46 zadetki najboljša strelka in igralka lige, Tjaša Tibaut pa je z novim zadetkom postala rekorderka na večni lestvici strelk s skupno 308 goli (23 v tej prvenstveni sezoni).

06876ecc5084b87de74d21aed4040710
Junakinji letošnje sezone: Tjaša Tibaut in Špela Kolbl.

Čeprav srečanje več ni odločalo o ničemer, saj sta si ekipi že pred tem zagotovili prvo in drugo mesto, so se zaradi velikega rivalstva in želje po zmagi igralke spopadle na nož. Bilo je veliko prekrškov in ostrih startov, gostje pa so lahko zadovoljne, da so tekmo končale v polni zasedbi, saj bi morala biti Zala Vindišar, ki je imela že rumeni karton, prav gotovo izključena zaradi grobih in namernih prekrškov nad Saro Makovec in Tjašo Nemec, slednja je pri njenem odrivanju celo odletela v zaščitno ogrado.

cce2274755af300fe59cea7c4346d4d1
To je bila tekma z veliko udarci na eni in drugi strani.

Za razliko od pokalnega polfinala, ki so ga v Ljubljani z lahkoto s 3 : 0 dobile Beltinčanke, so tokrat igralke Olimpije, ki so se želele maščevati za ta poraz, prikazale dosti boljšo, disciplinirano in čvrsto igro. Povedle so v 34. minuti, ko je ravno Vindišarjeva z desne strani povsem ob avt liniji poslala dolgo žogo, ki je preletela vse in tudi vratarko Zalo Meršnik ter končala v mreži.

21ac41b02d09510915f0c34b2fc2e7aa
Ana Milović je imela veliko priložnost za Olimpijo, a se je izkazala vratarka Zala Meršnik.

Olimpija je imela zaključno žogo v drugem polčasu, ko je sama pred vrata prodrla Ana Milović, a je njen strel tokrat čudežno ubranila Meršnikova. Izredna želja in trud domačink po preobratu sta se izplačala v 77. minuti, ko je Kaja Korošec iz sredine poslala dolgo podajo na desno stran, kjer je pasti nedoovoljenega položaja pobegnila Špela Kolbl in preigrala vratarko Pio Božič ter izenačila.

5503b9ba07602d3eaf922b8507a8f437
Veselje ob zadetkih je bilo nepopisno.

Pomurke, ki so v soboto na igrišče pospremile Murine nogometaše, ne bi bile to, kar so, če si ne bi na vse kriplje želele doseči zmage. Le-to so si priborile v prvi minuti dodatka, ko je Špela Pernek spet s podajo iz sredine zaposlila Kolblovo na desni strani. Ta je znova pobegnila in podala pred vrata, kjer Tjaši Tibaut iz bližine ni bilo težko zadeti. Veselje domačink po tekmi je bilo nepopisno.

2694f2bc51833a28c3114036292f50d2
Kaja Korošec je bila asistentka pri prvem zadetku Beltinčank.

V četrtek ob 15. uri jih v Celju čaka še finale ženskega pokala, v katerem so proti ekipi Krima velike favoritinje, zato se lahko zgodi, da bodo tudi pokalno tekmovanje končale z vsemi zmagami.

83702688ecad38e4c0883adbd589d063
ŽNK Telemach GMT Beltinci - nepremagljiva ekipa slovenskega ženskega nogometa.

73d212e67eea2bc5fbd15dc0e2303315
Pomurske nogometašinje prejemajo medalje.

7e8a0766816e97a1706866a7484bda16
To je sedmi naslov državnih prvakinj za Pomurke.

b59d5e8f971f3647afc08cb13e509e58
Telemach GMT Beltinci - Olimpija 2 : 1.

nogomet ženski nogomet zadnji krog ŽNK Telemach GMT Beltinci Olimpija Ljubljana 2 : 1 2019 Tjaša Tibaut pokal državne prvakinje