(FOTO) Pomurski derbi pripadel puconskim odbojkaricam

Vestnik.si, 27. 11. 2022
Niko Časar
Pomurski derbi je pripadel puconskim odbojkaricam.

V 7. krogu 2. državne odbojkarske lige za ženske - vzhod sta se v Zeleni dvorani v Puconcih pomerili ekipi ŽOK Murexin Keme Puconci in ŽOK Sobota. Z rezultatom 3 : 0 v nizih so slavile Pucončanke.

Številni gledalci v dvorani so v začetku prvega niza gledali dokaj izenačeno igro, ekipi sta izmenjaje dosegali točko po točko, nato pa so puconske odbojkarice prevzele pobudo in niz zaključile z zmago 25 : 17.

žok-murexin-kema-puconci, žok-sobota
Niko Časar

Tudi v drugem nizu so Pucončanke začele odločno ter hitro povedle s 7 : 1, zmagoviti niz osvajanja točk se je nato le še nadaljeval. Pri izidu 19 : 6 je domači trener Aljoša Bogožalec v igro poslal ves puconski podmladek, ki je poskrbel za zmago še v drugem nizu s 25 : 11.

Niko Časar

V tretjem nizu domačinke niso pustile presenečenja. Hitro so povedle s 4 : 1 in prisilile gostje v prvo minuto odmora, ki jo je bil ob rezultatu 12 : 5 gostujoči trener Davorin Čeleš prisiljen vzeti še drugič. Pucončanke so niz zaključile z rezultatom 25 : 18 ter dobile še eno tekmo.

Niko Časar

Po sedmih odigranih tekmah ostajajo Pucončanke na drugem mestu (16 točk), za prvo uvrščeno ekipo Nova KBM Branik II zaostajajo za pet točk. Odbojkarice Sobote ostajajo na zadnjem mestu z eno osvojeno točko.