(FOTO) Poraza ni mogel preprečiti niti legendarni Dika

M.Š., 13. 2. 2022
Nafta : Beltinci

V Mostju je lendavska Nafta 1903 z 2 : 0 (0 : 0) premagala Beltince Klimo Tratnjek.

Tri tedne pred nadaljevanjem prvenstva v 2. slovenski nogometni ligi sta se včeraj v pripravljalnem obračunu pomerila prekmurska rivala lendavska Nafta 1903 in Beltinci Klima Tratnjek. Obračun v Mostju je pripadel Lendavčanom, ki so slavili z 2 : 0 (0 : 0), zadetka pa sta dosegla Bence Szabo (62) in Vedran Vinko (67 – 11 m).

nafta, beltinci

Za zanimivost pred sobotno pripravljalno tekmo prekmurskih predstavnikov v 2. slovenski nogometni ligi so poskrbeli v beltinskem taboru. Trener Damjan Gajser je na vrata postavil 44-letnega Dejana Nemca, ki v klubu opravlja vlogo trenerja vratarjev. Legendarni Dika, nekoč član tudi slovenske izbrane vrste, je med vratnici stopil zaradi odsotnosti prvega vratarja beltinskega moštva Domna Zvera. Nemec je na uradni tekmi nazadnje branil beltinska vrata 27. maja 2016, ko so Beltinčani igrali prav tako proti Lendavčanom.

V prvem polčasu sta mreži mirovali, v beležko pa smo zapisali po eno priložnost na vsaki strani. V 26. minuti je po akciji Luke Sočiča, Chrisa Cenerja in Luke Pihlerja žoga prišla v kazenski prostor do Stiana Džumhurja, ki pa je preveč okleval in so mu lendavski branilci žogo izbili v kot. Deset minut pozneje so zapretili nogometaši Nafte 1903. Daniel Turk je prodrl po desni strani in podal pred beltinska vrata, kjer pa se ni najboljše znašel Marsel Stare , ki je žogo poslal visoko preko gola.

V drugem polčasu sta trenerja opravila številne menjave, boljši nasprotnik pa so bili Lendavčani, ki so prišli do dveh zadetkov. Najprej je odbito žogo v 62. minuti za Nemčev hrbet pospravil Szabo, pet minut pozneje pa je po nespretnem posredovanju Nemca v svojem kazenskem prostoru in dosojeni enajstmetrovki zmago potrdil Vinko.